Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

HeRo

[Propunere] Towny

Recommended Posts

Nick: Herobrine
Sugestie: Propun sa se adauge orasul Towny, pentru ca toti playerii care au un mic regat, sa-si poata creea un oras, de pe urma caruia sa scoata bani.

Cred ca noi toti dorim sa ne facem un mic orasel, iar formarea acestuia sa coste in jur de 100k-500k. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci vrei sa zici sa se creeze un loc , unde sa existe mai multe parcele de cumparat , iar toate acele parcele sa devina un oras numit Towny. Daca la asta te referi PRO :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, si sa se poata redenumii orasu'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La ce-ti trebuie parcele separate ca sa creezi un oras? Cum propui tu ca acel regat sa-ti aduca bani sau alte beneficii? Adica ce ar trebuii sa indeplineasca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am Jucat pe srv de Towny,si a fost foarte fain,dar trb resurse mari pt un srv Towny.....Totusi Pro

 

 

Litz: E cv de genu: playeri intra in oras si platesc taxe pe zi,isi cumpara terenuri,e ceva Role Play :D:D

 

Taxele se maresc in funcrtie de cate terenuri ai...:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' asta poti sa-ti faci si fara un script.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti trb script pt a lua taxele automat,si daca un player nu intra pe srv si nu are bani il da automat afara din towny...Deoarece aduce paguba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Litz, eu mi-am facut regat, vreau sa primesc oameni in regat, dar este riscul de a nu grieffa.

 

Tocmai de asta propun acest plugin, deoarece asa nu se poate grieffa decat pe propria parcela. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca s-ar da wipe sa se bage numai modu cu parcele de cumparat ..sa se scoata protectiile ..e mai distractiv iar  la cerere pe forum sa iti puna adminul o parcela unde vrei tu ...asa o sa intre mai multi playeri pe server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antwan, primarul se ocupa de scoaterea parcelelor la vanzare, nu adminul. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antwan cred ca se referea ca adminul iti va oferii functia de primar pe mai multe parcele.

Anyway asteptam sa vedem ce zice si George.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, mi se pare nefolositor Towny si Protection Bloc pe acelasi server. Adica daca eu am blocuri de diamant sa imi fac un regat fara sa platesc, de ce sa dau bani? Nu cred ca se va implementa. Daca vrei sa scoti bani de pe urma regatului tau, aduci playeri acolo si le inchiriezi case. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Litz, orasul ti-l creezi tu singur intr-o zona PvP, nu este nevoie sa te faca admin'ul primar. :)

 

PohribEduard, daca s-ar adauga acest plugin, sa se scoata Protection Block.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...