Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

FC Barcelona 2 - 1 Real Madrid

Recommended Posts

sWsdRR7.png 2 - 1 G3ELBpO.png  

 

 

 

 

90+3 Ocazie pentru Barcelona! Messi l-a depășit frumos pe Illarramendi în stânga, aproape de linia de fund, a pătruns în careu și a întors pentru șutul lui Alves, dar Pepe a respins în corner

     

 

90+1 SqlQUZ4.pngGOOOOL Real Madrid! Jese reduce din diferență cu un șut pe sub Valdes, la capătul unui contraatac purtat de Cristiano Ronaldo pe partea stângă

     

 

86 Ocazie mare pentru Real! Khedira scapă pe stânga, pătrunde în careu și trage slab către colțul lung, dar Valdes prinde. Cristiano Ronaldo era liber la colțul lung

     

 

84 bIMKpPQ.pngModificare la gazde: iese Neymar și intră Sergi Roberto

     

 

83 Ocazie pentru Barcelona! Daniel Alves i-a trecut mingea printre picioare lui Ronaldo, în dreapta careului madrilen, a avansat și a tras pe jos după ce a scăpat singur cu portarul, dar Diego Lopez a respins

     

 

82 Pepe șutează puternic de la distanță, dar nu nimerește cadrul porții lui Valdes

     

 

79 qQp6TS2.pngCristiano Ronaldo încasează un cartonaș galben pentru proteste

     

 

78 SqlQUZ4.pngGOOOOL Barcelona! Alexis Sanchez dublează avantajul gazdelor cu un lob de senzație, din marginea careului. Chilianul a primit lângă Varane într-o acțiune rapidă și a profitat de o dezechilibrare a francezului, apoi a trimis un lob superb, la care Diego Lopez nu a putut interveni

     

 

77 bIMKpPQ.pngModificare și la Barcelona: iese Iniesta și intră Alexandre Song

     

 

77 bIMKpPQ.pngSchimbare la Real: iese Di Maria și intră Jese

     

 

76 Ocazie mare pentru Barcelona! Neymar a pătruns pe stânga, a scos pentru Iniesta, al cărui șut de la 20 de metri a fost deviat în corner de Pepe

     

 

72 Bară pentru Real! Benzema a primit mingea la 20 de metri, a pivotat și a șutat violent cu dreptul, dar balonul a izbit transversala. A

revenit în teren, dar Khedira a reluat slab cu capul și Valdes a prins cu ușurință

     

 

71 Cristiano Ronaldo pătrunde în careu și cade, în duel cu Mascherano, însă arbitrul lasă jocul să continue și îi face semn portughezului să se ridice de pe gazon

   

 

 

70 bIMKpPQ.pngSchimbare la Barcelona: iese Francesc Fabregas și intră Alexis Sanchez    

 

 

69 Marcelo a centrat de pe stânga, către colțul lung, unde Benzema îl devansează în săritură pe Adriano, dar trimite cu mult peste

poartă

     

 

66 Di Maria primește printre apărătorii Barcelonei, dar ratează o preluare care l-ar fi lăsat singur cu portarul Valdes

     

 

64 qQp6TS2.pngCartonaș galben pentru Marcelo, după un fault asupra lui Messi

     

 

62 Neymar pătrunde în careu pe stânga, dar Varane intervine cu un tackling ca la carte și scoate în corner

     

 

61 bIMKpPQ.pngSchimbare la Real: iese Gareth Bale și intră Karim Benzema

     

 

59 qQp6TS2.pngCartonaș galben pentru Khedira

     

 

58 Încă o șansă de gol pentru oaspeți! Apărarea catalanilor a respins centrarea din corner, însă doar până la Di Maria, care a șutat din

prima, dar pe direcția lui Valdes, care a reținut

     

 

58 Ocazie imensă pentru Real Madrid!Cristiano Ronaldo a primit în stânga, a preluat și a pătruns în careu, dar șutul său puternic a fost scos în corner de Valdes, de la colțul scurt

     

 

56 Schimbare la Real, iese Ramos și intră Illarramendi

     

 

56 Catalanii cer penalty, după o intervenție a lui Pepe asupra lui Fabregas, dar arbitrul lasă jocul să continue

     

 

54 Ratare mare a lui Neymar, care primește o minge în adâncime, în careu. Din voleu, brazilianul trimite însă direct în Diego Lopez

     

 

51 Ocazie mare a madrilenilor, dar mingile trimise în careu de Khedira și Gareth Bale, consecutiv, nu-i găsesc pe jucătorii lui Real

     

 

50 98.761 de spectatori sunt pe Camp Nou la acest meci

     

 

48 Un meleu la mijlocul terenului, între jucătorii celor două echipe. Khedira și Pique par cei mai înverșunați

   

 

 

46 A început repriza secundă a partidei de pe Nou Camp      

 

45 Pauză pe Nou Camp, acolo unde Barcelona o conduce pe Real cu 1-0 în primul El Clasico al sezonului

     

 

45  qQp6TS2.pngCartonaș galben pentru Gareth Bale, după o intrare cu talpa sus asupra lui Pique

     

 

44 Cea mai mare ocazie a Realului!Cristiano Ronaldo s-a descurcat foarte bine pe stânga și a centrat în forță, din apropierea liniei de fund. Khedira a reluat din șase metri, dar Valdes a blocat excelent. Mingea a fost atinsă cu mâna de Adriano, iar oaspeții au cerut penalty

     

 

42 Messi șutează direct către poartă dintr-o lovitură liberă din dreapta careului madrilen, dar Varane blochează balonul

     

 

38 Messi încearcă să îl angajeze pe Neymar în flancul stâng, dar brazilianul cade de lângă Carvajal. Arbitrul Undiano Mallenco lasă

     jocul să continue

     

 

35 qQp6TS2.pngCartonaș galben pentru Adriano

     

 

29 Madrilenii trimit o serie de centrări înalte în careul Barcelonei, dar apărarea blaugrana a rezolvat mingile care îl vizau pe Cristiano Ronaldo

     

 

26 Bale șutează de la 25 de metri, dar ratează execuția și trimite cu mult alături

     

 

25 După o perioadă în care oaspeții au pasat repetat în jumătatea Barcelonei, catalanii au scăpat din nou către poarta lui Diego Lopez.  Messi a urcat pe dreapta și a trimis pe jos, în centrul careului, pentru Neymar, dar Varane a respins din fața brazilianului

 

 

     

 

21 Ocazie pentru Barcelona! Lionel Messi primește pe contraatac, urcă pe dreapta, pătrunde în careu și trage către colțul lung, dar

mingea trece la circa un metru de stâlpul drept al porții madrilene

   

 

 

 

19  SqlQUZ4.pngGOOOOL Barcelona! Neymar deschide scorul și sparge gheața încă de la primul El Clasico pe care îl joacă. Brazilianul a punctat după o combinație cu Iniesta, cu un șut din unghi. Mingea i-a trecut printre picioare lui Carvajal și a fost deviată către colțul lung de Varane

   

 

 

18 Neymar se descurcă bine în marginea careului, iar șutul său după două driblinguri e prins de Lopez    

 

 

15 Șut din prima, surprinzător, trimis de Gareth Bale de la peste 30 de metri, dar mingea trece peste poarta lui Valdes    

 

 

14 qQp6TS2.png Cartonaș galben pentru Ramos, după un fault asupra lui Neymar

 


 

   

 

11 Prima fază periculoasă la poarta madrilenă, după o serie de combinații rapide reușite de Barcelona. Messi șutează din afara careului, dar șutul său este atenuat și deviat de Varane, apoi Diego Lopez reține din fața lui Iniesta

 

 

   

 

8 qQp6TS2.png Primul cartonaș galben al partidei a fost încasat de Sergio Busquets, după un fault asupra lui Di Maria

 

 

    7 Oaspeții au posesia în aceste momente și presează în jumătatea Barcelonei

 

 

    5 Di Maria aruncă o minge înaltă în careu, către Cristiano Ronaldo, dar Valdes iese bine și reține fără emoții

 

 

    3 Început echilibrat pe Nou Camp, acolo unde catalanii și-au început jocul de posesie

 

 

   

1 Fluier de start al meciului dintre Barcelona și Real Madrid, din etapa a zecea din campionatul spaniol. Este primul El Clasico al sezonului 2013-2014

 

sZkSEuh.png

 

Sursa :  digisport.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am văzut meciul, Real merita să câştige dar acel arbitru a stricat tot El Clasicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a vazut clar cine este mai bun si eu zic ca acest meci a decis soarta campionatului.Eu zic ca Barcelona va castiga campionatu la pas ! 

 

P.S: Parerea mea ! 

 

P.S2:Trebuia penalty la Cristiano Ronaldo si la Neymar ! Tin cu Barcelona dar sa fim realisti,trebuia la amandoua penalty !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clar acesta a fost cel mai monoton si plictisitor EL Clasico.Nu am vazut spectacolul care era in anii trecuti.2 penalty-uri neacordate  pentru Real Madrid iar dupa golul lui Neymar Barcelona practic s-a aparat , degeaba spune-ti voi ca Barcelona in sus Barcelona in jos.A fost un meci echilibrat si ambele echipe meritau sa castige , felicitari lui Alexis care chiar m-a impresionat placut.Joc de pase foarte bun si un gol fantastic prin care a demonstrat ca Diego Lopez nu are ce cauta in poarta Realului.Hala Madrid!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scorul corect trebuia sa fie 3-2 pt Real daca Arbitrul ar fi fost existent pe teren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bale nu avea ce sa caute intr-un asemenea meci... Benzema si Isco erau mult mai folositori dupa parerea mea. Plus ca mai bine il pastrau pe Ozil care e cu 10 clase peste Di Maria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost un meci frumos pacat ca arbitrii isi pun din nou amprenta pe meciurile cu adevarat importante si fac diferente si favoruri unei echipe , probabil ca daca s-ar fi arbitrat corect altul ar fi fost rezulatul . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu, unii dintre voi ori n-aveti habar de fotbal ori v-ati uitat la alt meci. Vad aici scoruri, care mai de care pentru Real, zeci de penaltyuri neacordate pentru ei, sute de ocazii ratate.

 

Putem sa vorbim despre arbitraj daca vreti. Incepem cu primul penalty: 


Ca sa putem vorbi despre hands, trebuie sa existe INTENTIE! Unde vedeti voi intentie aici? El este cu mana pe iarba, facuse alunecare, nici macar nu stia pe unde e mingea, se uita in alta directie. Ce era sa faca? Mingea din piciorul lui Valdes sare in mana lui, fara a influenta in niciun fel faza. Omeneste vorbind, daca-ti sare mingea din juma' de metru dintr-un ricoseu, in mana, ai avea timp sa te feresti? Eu cred ca nu. Deci Adriano nu numai ca nu are nicio intentie sa loveasca mingea sau ca nu influenteaza faza, dar nici daca ar fi vrut, nu ar fi putut sa atinga mingea INTENTIONAT cu mana.

 

Apoi ziceti de penaltyul acela la Ronaldo. Ok, sa zicem ca a fost penalty, desi sincer acum, stiu ca nu sunteti de acord dar Ronaldo s-a aruncat ca o "pasarica" acolo. Sa fim seriosi, il doboara asa usor Mascherano care e ju######te cat el? In fine, sa spunem ca este penalty, desi mie mi se pare ca a cazut foarte usor si chiar Gabi Balint si Ilie Dumitrescu (atacanti) au spus si ei ca a exagerat caderea.

 

Dar daca tot ati zis de arbitraj, de ce nu ziceti si de greselile facute de arbitru IN FAVOAREA lui Real Madrid? De ce nu spuneti ca Sergio Ramos trebuia sa fie eliminat la inceputul primei reprize si de aceea a fost si schimbat de Ancelotti? De ce nu spuneti de penalty + eliminare la Pepe? 


Despre joc nu mai zic nimic... Din moment ce a fost 2-0 pana in minutul 90 si au dat un gol pe relaxarea Barcelonei + o greseala mare de portar... Real in afara de ocazia lui Khedira, un sut din unghi cu stangul al lui Ronaldo si bara lui Benzema, eu nu prea am vazut nimic. In schimb pot sa spun ca la Barcelona Messi rateaza singur cu portarul in minutul 21, Neymar face acelasi lucru in minutul 54 si exact acelasi lucru il face si Dani Alves dupa ce si-a batut qq grav de Ronaldo, nu mai stiu prin ce minut si nu gasesc nici faza pe youtube.

 

Deci dupa o analiza simpla, sa zicem ca avem un 3-3 la ocazii. Diferenta stiti ce a facut-o? Golurile. Logic nu? Si stiti ce mai face diferenta? Un calcul simplu: Neymar - 57.000.000€ / Bale - 100.000.000€, Neymar 2 (gol + pasa de gol) / Bale 0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zici ca Ronaldo a cazut ca pasarica ? Dar Fabregas ce face, deabea' il atige Pepe si omu' cade ca in piscina.

Dupa ce ai scris de zeul fotbalului modial ilie Dumitrescu nici nu am mai citit mai departe 21.gif

 

PS: Asculta melodia asta sa te calmezi: http://www.youtube.com/watch?v=8i1P4G0XkAc 21.gif ca ti se cam potriveste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zici ca Ronaldo a cazut ca pasarica ? Dar Fabregas ce face, deabea' il atige Pepe si omu' cade ca in piscina.

Dupa ce ai scris de zeul fotbalului modial ilie Dumitrescu nici nu am mai citit mai departe 21.gif

 

PS: Asculta melodia asta sa te calmezi: http://www.youtube.com/watch?v=8i1P4G0XkAc 21.gif ca ti se cam potriveste.

Acum serios, ti se pare tie ca Fabregas acolo a picat fara intentie , tie daca iti pune unu piedica din spate la fotbal tu ce faci ramai infipt in teren sau cazi :| ? Ganditi si voi inainte sa spuneti ceva.

 

Sa tinem minte ca de cand a venit Pepe la Real , in fiecare EL Clasico trebuie sa ia macar 1 rosu si vreo 5 etape de suspendare asa pe putin , ala nu are o treaba cu fotbalu` , joaca din pura invidie si o ciuda uriasa asupra Barcelonei. 

Ramos la fel , el in meciurile celelalte joaca ca un inger , mai bine zis PERFECT , cand vine meciul cu Barcelona , rupe tot ce prinde :|

 

Barcelona a fost clar peste Real in acest El Clasico si repet din nou " CEA MAI MARE TEAPA PE CARE A PUTUT SA O IA REAL A FOST BALE "

 

 

@Radu : 

https://www.youtube.com/watch?v=mdcgFHGLr4U

Dupa cum spun toti , ar trebui sa facem cheta sa ii cumparam o fusta la Ronaldo :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clar acesta a fost cel mai monoton si plictisitor EL Clasico.Nu am vazut spectacolul care era in anii trecuti.2 penalty-uri neacordate  pentru Real Madrid iar dupa golul lui Neymar Barcelona practic s-a aparat , degeaba spune-ti voi ca Barcelona in sus Barcelona in jos.A fost un meci echilibrat si ambele echipe meritau sa castige , felicitari lui Alexis care chiar m-a impresionat placut.Joc de pase foarte bun si un gol fantastic prin care a demonstrat ca Diego Lopez nu are ce cauta in poarta Realului.Hala Madrid!

 

Scorul corect trebuia sa fie 3-2 pt Real daca Arbitrul ar fi fost existent pe teren.

:)) Real fans :)) you make me laugh so hard. 

 

Mda ce pot sa zic am vazut meciul cap coada fara intreruperi si tot ce pot sa zic este ca el mejor equipo de futbol del mundo Barcelona care nu numai prin fani [ de toate varstele https://www.facebook.com/photo.php?v=649147231773449 ] demonstreaza cine este Barca cu adevarat :) Fazele au fost clare exact ce a zis Releu la faza lu adriano involuntara mana dar da daca e sa o luam dupa regurile din fotbal fost hent. Faza lu Ronaldo aici a fost penalti mai clar deoarece a fost din cauza vitezei lu Ronaldo pentru care a cazut asa puternic dar totusi sa lasat usor doborat. Golul lui Neymar noroc sau nu a fost gol iar Sanchez cireasa de pe tort :)). Ultimul gol a celor de la Real mi-a placut in special de cum la observat Ronaldo pe Jese a fost frumos. Victorie meritata de Barcelona nu va mai cacati pe voi atat in special slim si kamikaze care se vede ca esti super infipt in Ronaldo. Daca e sa o dam pe merit sa ne aducem aminte de acele 2 clasico in care a castigat Real prin faze de 2 lei. Greseala lu valdes in fata lu di maria sau fazele in care efectiv viteza lu maria si ronaldo au fost mai bune decat a lui puyol sau pique. Salut !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zici ca Ronaldo a cazut ca pasarica ? Dar Fabregas ce face, deabea' il atige Pepe si omu' cade ca in piscina.

Dupa ce ai scris de zeul fotbalului modial ilie Dumitrescu nici nu am mai citit mai departe 21.gif

 

PS: Asculta melodia asta sa te calmezi: http://www.youtube.com/watch?v=8i1P4G0XkAc 21.gif ca ti se cam potriveste.

Pretenas n-ai nicio treaba cu fotbalul. Ce face Pepe la Fabregas este un fault GROSOLAN. Ce dracu tu chiar nu vezi ca-l calca in ultimul hal pe glezna, nicio treaba cu mingea? Putea sa-i faca fractura. Uita-te la video-ul care l-am pus mai sus, da-i un stop pe secunda 10 si vezi cum era sa-i rupa piciorul.

 

Si vezi ca zeul ala al fotbalului romanesc, n-a jucat decat o finala de Cupa Campionilor cu Steaua, pe la Tottenham coleg in atac cu Jurgen Klinsmann, la Sevilla o echipa de top din Spania si pe la echipa nationala, unde nu a facut mare lucru, a fost si el pe la un campionat mondial, unde a optinut alaturi de colegii lui cea mai mare performanta, un sfert de finala, sa nu mai zic ca le-a dat argentinienilor doua "boabe" cu care a intrat in istorie. Ca antrenor n-a fost cine stie ce, a antrenat si el decat PAOK Salonic, AEK Atena si Steaua Bucuresti. Echipe varza ce pot sa zic... Bine ca stii tu mai multe ca el pentru ca ai jucat in curtea scolii si ai antrenat 3 gandaci in bucatarie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost un meci foarte frumos amandoua taberele au jucat bine !!

Forta Barca

Share this post


Link to post
Share on other sites

21.gif Real fans 21.gif you make me laugh so hard. 

 

Mda ce pot sa zic am vazut meciul cap coada fara intreruperi si tot ce pot sa zic este ca el mejor equipo de futbol del mundo Barcelona care nu numai prin fani [ de toate varstele https://www.facebook.com/photo.php?v=649147231773449 ] demonstreaza cine este Barca cu adevarat 1.gif Fazele au fost clare exact ce a zis Releu la faza lu adriano involuntara mana dar da daca e sa o luam dupa regurile din fotbal fost hent. Faza lu Ronaldo aici a fost penalti mai clar deoarece a fost din cauza vitezei lu Ronaldo pentru care a cazut asa puternic dar totusi sa lasat usor doborat. Golul lui Neymar noroc sau nu a fost gol iar Sanchez cireasa de pe tort 21.gif. Ultimul gol a celor de la Real mi-a placut in special de cum la observat Ronaldo pe Jese a fost frumos. Victorie meritata de Barcelona nu va mai cacati pe voi atat in special slim si kamikaze care se vede ca esti super infipt in Ronaldo. Daca e sa o dam pe merit sa ne aducem aminte de acele 2 clasico in care a castigat Real prin faze de 2 lei. Greseala lu valdes in fata lu di maria sau fazele in care efectiv viteza lu maria si ronaldo au fost mai bune decat a lui puyol sau pique. Salut !!

 

Hmm..Asta e parerea ta nu o sa stau sa te jignesc sau sa ma cert cu tine.Ma cac pe mine atat pentru ca parerea mea este ca Real nu au fost mai slabi ca Barcelona.Si da sunt "infpit" in Ronaldo deoarece mi se pare un jucator bun care munceste iar la meciul acesta mi s-a parut normal sa se supere.Dupa cum am spus este strict parerea mea , nu tre sa sari repede cu gura.Salut 11.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barcelona a fost peste Real la toate capitolele din punctul meu de vedere, a avut posesie foarte buna, ocazii mai multe, am vazut in ultimele 2 minute Barca a avut 3 cornere din care era sa mai dea un gol. Despre acea cadere a lui Ronaldo, parerea mea este ca a cazut prea usor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...