Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

Discuții, pronosticuri, meciuri - Cupa Mondială 2014, Brazilia

Recommended Posts

Ce meci frumos intre Elvetia si Franta , scor 2-6  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce meci frumos intre Elvetia si Franta , scor 2-6  :)

 

scria FULL TIME 5-2 =)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce naibi de 6-2 :)). Ar fi fost 6 daca nu ar fi ratat Benzema penaltyu' ala :)). Oricum fu' un meci de senzatie, ma bucur ca ma uitai la el :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce executie a lui Messi :heart::kiss::dancerock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1-0 pentru Argentina.

păcat, nu prea a fost scorul corect.

Nu-mi place deloc de Messi.. :))

Nu s-a remarcat deloc până-n minutul 91.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1-0 pentru Argentina.

păcat, nu prea a fost scorul corect.

Nu-mi place deloc de Messi.. :))

Nu s-a remarcat deloc până-n minutul 91.

c

red k nu ai vazut meciul am impresia , cat au ratat argentinienii si ce posesie a fost de 70% .. cum sa nu merite scorul bha copile =)))))))))

 

Messi s-a remarcat printr-un gol :dancerock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

c

red k nu ai vazut meciul am impresia , cat au ratat argentinienii si ce posesie a fost de 70% .. cum sa nu merite scorul bha copile =)))))))))

 

Messi s-a remarcat printr-un gol :dancerock:

 

Ti-am mai zis-o, ți-o mai spun, stai calm că nu numai argentinienii au ratat. Puțin îmi pasă de posesie, la fel a fost și cu Spania cu acel joc ”fabulos” în care se plimbă mingea de la unul la altul timp de 90 minute și se trag 2 șuturi pe poartă.

După părerea mea, un 1-1 era cel mai corect scor.

Și stai așa, care copil ? Tu comentezi în puii mei toate meciurile de parcă ai 20 ani de fotbal în spate și ai fost antrenor nu știu pe unde.

Am zis doar că nu-mi place Messi, cum nici ție nu-ți place Cristiano Ronaldo. Care e problema ? Dacă ție îți place Messi, trebuie să-mi placă și mie ? Măcar eu nu comentez peste tot cu ”vedeta” aia că vai nu știu ce-a făcut. În primul meci jucat de Portugalia la Mondialul ăsta, într-adevăr, Ronaldo n-a făcut mare lucru, dar când au câștigat UCL ai început să vii cu faze d-alea că noroc că nu știu ce.

Dar hai că e fain să joci 90 minute de-aiurea și după să dai un gol și omg cât de bun a fost Messi.

Felicitări :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-am mai zis-o, ți-o mai spun, stai calm că nu numai argentinienii au ratat. Puțin îmi pasă de posesie, la fel a fost și cu Spania cu acel joc ”fabulos” în care se plimbă mingea de la unul la altul timp de 90 minute și se trag 2 șuturi pe poartă.

După părerea mea, un 1-1 era cel mai corect scor.

Și stai așa, care copil ? Tu comentezi în puii mei toate meciurile de parcă ai 20 ani de fotbal în spate și ai fost antrenor nu știu pe unde.

Am zis doar că nu-mi place Messi, cum nici ție nu-ți place Cristiano Ronaldo. Care e problema ? Dacă ție îți place Messi, trebuie să-mi placă și mie ? Măcar eu nu comentez peste tot cu ”vedeta” aia că vai nu știu ce-a făcut. În primul meci jucat de Portugalia la Mondialul ăsta, într-adevăr, Ronaldo n-a făcut mare lucru, dar când au câștigat UCL ai început să vii cu faze d-alea că noroc că nu știu ce.

Dar hai că e fain să joci 90 minute de-aiurea și după să dai un gol și omg cât de bun a fost Messi.

Felicitări :P

sa joci 90 minute de-aiurea ? pt tine posesia si suturile scoase de portar au fost "de-aiurea" nu ?? ma intreb ce fotbal sti u =))) si nu comentez toate meciurile baietas, vb si eu alea mai importante si incinse  si nu tre sa fiu antrenor sau sa am nush cati ani de fotbal k sa pot comenta de niste meciuri cum sa jucat si cum a decurs meciul =)))

 

Si de UCL , Ramos a castigat cu golu din 94 si ala ce a fost dupa capul tau ??? in min 94 la ultima faza la un corner , a fost gandita treaba nu ? Ramos stia k o sa dea gol ..... =))) esti penal baiete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa joci 90 minute de-aiurea ? pt tine posesia si suturile scoase de portar au fost "de-aiurea" nu ?? ma intreb ce fotbal sti u =))) si nu comentez toate meciurile baietas, vb si eu alea mai importante si incinse  si nu tre sa fiu antrenor sau sa am nush cati ani de fotbal k sa pot comenta de niste meciuri cum sa jucat si cum a decurs meciul =)))

 

Si de UCL , Ramos a castigat cu golu din 94 si ala ce a fost dupa capul tau ??? in min 94 la ultima faza la un corner , a fost gandita treaba nu ? Ramos stia k o sa dea gol ..... =))) esti penal baiete.

 

m-am referit la faptul că MESSI N-A FĂCUT MARE LUCRU 90minute, dar s-a remarcat prin acel gol din min 91, nu că toată echipa n-a făcut nimic. Într-adevăr, Argentina a avut ocazii, dar și adversarii lor la fel. Și nu, nu comentezi toate meciurile, doar majoritatea în care joacă Ronaldo sau în care e implicată Real și Barca/Argentina.

 

Edit: E părerea mea, mă doare-n cot de Messi și pot spune ce vreau despre el. Nu te mai agita atât când vine vorba de Messi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa joci 90 minute de-aiurea ? pt tine posesia si suturile scoase de portar au fost "de-aiurea" nu ?? ma intreb ce fotbal sti u =))) si nu comentez toate meciurile baietas, vb si eu alea mai importante si incinse  si nu tre sa fiu antrenor sau sa am nush cati ani de fotbal k sa pot comenta de niste meciuri cum sa jucat si cum a decurs meciul =)))

 

Si de UCL , Ramos a castigat cu golu din 94 si ala ce a fost dupa capul tau ??? in min 94 la ultima faza la un corner , a fost gandita treaba nu ? Ramos stia k o sa dea gol ..... =))) esti penal baiete.

 

Adevarul este ca Messi nu a jucat cine stie ce timp de 90 de min, acum sinceri sa fim. Dar ce ramane in istoria meciului este ca a invins Argentina si ca Messi a dat gol .. restul nu o sa mai conteze peste ceva timp. 

 

Iar despre golul lui Ramos in finala UCL ce sa spun .. nu, nu a fost gandita faza aceea, dar au sperat pana in ultima clipa si au reusit ..meciul se incheie atunci cand fluiera arbitrul, iar tot ce se petrece inainte de ultimul fluier este oficial. Tu vrei sa spui ca a fost noroc, nu? Se poate spune si asa, dar cei de la Real si-au dorit mai mult .. iar in prelungiri s-a vazut care a fost echipa mai mare. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OFF : Nu va mai certati aici ca va ard !

_________________________________

 

Frumos meci intra Coreea si Algeria scorul find de 4-2 pentru Algeria.

 

Urmeaza : SUA - Portugalia , ce credeti ca se va intampla ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

  • Italia 0 - 1 Costa Rica

Costra Rica e in Optimi , Anglia e OUT , meciul decisiv sa da intre Uruguay si Italia , eu zic ca pica si Italia , cred ca o sa ii bata Uruguay ;).

 

Iar am zis bine :)).

 

Italia 0 - 1 Uruguay 

 

Si cred ca o sa fie Suarez suspendat si el vreo 2-3 etape :)).

 

Urmeaza : 

  • Grecia - Coasta de Fildes
  • Japonia - Columbia

Ce credeti ca se va intampla ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar am zis bine :)).

 

Italia 0 - 1 Uruguay 

 

Si cred ca o sa fie Suarez suspendat si el vreo 2-3 etape :)).

 

Urmeaza : 

  • Grecia - Coasta de Fildes
  • Japonia - Columbia

Ce credeti ca se va intampla ? 

 

Câștigă Coasta de Fildes și Columbia la 2 goluri diferență.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce meciuri plictisitoare au fost in ultimele zile.. chiar adormisem la un moment dat.Sa nu mai zic de comentatori ... macar de m-ar lasa sa dorm linistit, ca si-asa ma adorm mai tare decat meciul in sine.

 

Au plecat echipele care practicau anti-jocul de la acest mondial( poate exceptie Anglia), sa vedem acum ce se va intampla mai departe.

 

Grecia joaca astazi meciul de calificare, daca se califica inca mai exista sanse sa adorm la meciuri !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai Nigeria, 2-2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai Nigeria, 2-2.

Hai nu !

 

Nigeria 2 - 3 Argentina 

 

Meci frumos intre cele 2 nationale timp de vreo 75 de minute , pe sfarsit oboseala si-a spus cuvantul. Argentina si Nigeria merg mai departe in Optimi.

 

In celalalt meci Bosnia 3 - 1 Iran , nu ma pronunt deoarece nu am urmarit meciul , dar pot spune ca Bosnia a meritat sa castige si ea un meci :).

 

Urmeaza : 

  • Ecuador - Franta
  • Honduras - Elvetia

Ce credeti ca se va intampla in meciurile de la ora 23:00 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu toate că Nigeria a pierdut, a jucat destul de frumos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meciurile din optimile de finală ale Cupei Mondiale:

 

Sâmbătă, 28 iunie

 

jOEIfMw.png vs  XyyaI8m.png

 

 

  • Ora: 19:00 | Brazilia - Chile 

- s-au întâlnit de 68 de ori, naționala auriverde având avantaj uriaș din punct de vedere statistic: 48-7 și 159 de goluri la 58.

rmme3P3.jpg

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

nwMENg6.png vs  Hu5ue7U.png

 

  • Ora: 19:00 | Uruguay - Columbia 

- s-au întâlnit de 38 de ori, uruguayenii având un avantaj de 18 victorii la 11, nouă meciuri încheindu-se remiză. Uruguay a marcat 54 de goluri, primind 43.

QeFvxYi.jpg

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Duminică, 29 iunie

 

foXqkRT.png vs  Gk0GFiO.png

 

 

  • Ora: 19:00 | Olanda - Mexic 

 

- s-au întâlnit doar de șase ori. Batavii s-au impus de trei ori, mexicanii de două. La goluri e egalitate perfectă, 11-11.

jr7z3sL.jpg

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

m6JAIgc.png vs  3hybOn1.png

 

 

  • Ora: 23:00 | Costa Rica - Grecia 

- singurele două adversare din aceste optimi de finală care nu s-au mai întâlnit niciodată.

othQFs3.jpg

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Luni, 30 iunie

 

IlFiMKO.png vs  tykjYY4.png

 

 

  • Ora: 19:00 | Franța - Nigeria 

- o singură întâlnire anterioară între cele două echipe, încheiate cu victoria nigerienilor cu 1-0.

jB2FGG6.jpg

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

ScllLJF.png vs  9tqY9Us.png

 

 

  • Ora: 23:00 | Germania - Algeria

- surprinzător, în cele două întâlniri anterioare, s-au impus de două ori algerienii. Golaverajul e, de asemenea, favorabil, 4-1, nordafricanilor. Algeria este singura echipă africană care a învins-o la un Campionat Mondial pe Germania. S-a întâmplat în 1982, în Spania.

MoVG0MZ.jpg

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Marți, 1 iulie

 

8u1yDYx.png vs  rFCYWYE.png

 

 

  • Ora: 19:00 | Argentina - Elveția 

- în toate cele șase întâlniri anterioare, sudamericanii au câștigat sau au făcut remiză, elvețienii necâștigând niciodată. 14-3 este statistica golurilor în partidele directe. 

BWsCcSQ.jpg

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

F87Jy3y.png vs  2TVbRBV.png

 

 

  • Ora: 23:00 | Belgia - SUA

- istoricul partidelor dintre cele două combatante este favorabil belgienilor cu 4-1 și un golaveraj superior, 8-5.

A0QoQgs.jpg

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

  • Ce credeti ca se va intampla in meciurile acestea ? Cine se califica ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronosticuri :D

 

Brazilia, Uruguay, Olanda, Costa Rica, Franta, Germania, Argentina, Belgia. Astea dupa parerea mea sunt favorite sa mearga in faza urmatoare. Olanda poate juca din nou o finala de cupa mondiala, merge bine,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine se joaca cele mai tari meciuri, parerea mea. Adica eu cred ca vor fi cele mai frumoase. Toate echipele joaca pe atac. Merg pe victoriile Columbiei si ale Braziliei, dar orice este posibil. Oricum, abia astept sa le vad, pentru pariori, as da un pont de peste 2,5 goluri pe fiecare meci. Eu cred ca se va marca si se va marca multicel. Asta nu inseamna ca trebuie sa va luati dupa mine ca nu-s expert. :)

 

Pentru restul meciurilor, eu cred ca vor castiga Olanda, Grecia, Franta, Germania, Argentina si Belgia. In afara de meciul grecilor cu costaricani, in celelalte meciuri se va marca din nou mult. Cu unele dubii la Argentina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine se joaca cele mai tari meciuri, parerea mea. Adica eu cred ca vor fi cele mai frumoase. Toate echipele joaca pe atac. Merg pe victoriile Columbiei si ale Braziliei, dar orice este posibil. Oricum, abia astept sa le vad, pentru pariori, as da un pont de 2,5 goluri pe fiecare meci. Eu cred ca se va marca si se va marca multicel. Asta nu inseamna ca trebuie sa va luati dupa mine ca nu-s expert. :)

Bai mama omida, gata taci ca faci furori.

 

Meciuri tari si nu stiu de ce am impresia ca, Columbia poate ajunge chiar in semi-finale, este o echipa foarte buna si unita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai mama omida, gata taci ca faci furori.

 

Meciuri tari si nu stiu de ce am impresia ca, Columbia poate ajunge chiar in semi-finale, este o echipa foarte buna si unita.

Bai sa stii ca-s pe plus cu pariurile :)) Le cam nimeresc.

 

Si mie imi place Columbia si mai ales James Rodriguez. Pacat ca nu e Falcao :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sa faca surpriza Chile cu Brazilia si o sa castige cu 2-1 sau chiar 2-0 Chile. , Castiga Uruguay cu un 2-1/3-1 , Costa Rica as merge cu un 1-0/2-0/  , Franta un 2-0/3-0 , Germania 1-0 /2-1 ,Argentina 1-0/2-0 , si Belgia un 1-0 /2-0 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vai de capul brazilienilor, din punctul meu de vedere, Chile merita să câștige.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...