Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

Discuții, pronosticuri, meciuri - Cupa Mondială 2014, Brazilia

Recommended Posts

Mda.. ma pis pe Brazilia cu jocul lor tampit.Iar au facut un meci de rahat, o repriza a fost superba insa dupa si-au dat pase inapoi unul la altul.

 

A fost un meci echilibrat, imi pare rau totusi ca n-a mers Chile mai departe.

Sunt curios ce se va intampla la meciul Columbiei :-?.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo columbienilor. La cum a jucat Brazilia în meciul cu Chile, eu zic că nu vor trece de Columbia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ii bate Columbia pe Brazilia , parerea mea.

 

Columbia practica un joc mult mai frumos ca Brazilia , iar James ala e fenomen , o sa " se joace " cu apararea Braziliei.

 

Ce credeti ca se va intampla azi ? 

  • Olanda - Mexic
  • Costa Rica - Grecia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olanda - Mexic, un meci in care fanii mexicani vor fi la inaltime, sa speram ca si jucatorii.

 

Costa Rica - Grecia, o sa fie inca un meci marca Grecia.Aparare si gol din bulan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olanda 0 - 1 Mexic , minutul 50.

 

Olandezii nu prea au jucat nimic , mexicanii au fost mai buni , poate sa fie de vina si caldura pentru olandezi , mexicanii is mai caliti :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum se poate schimba soarta unui meci în numai câteva minute.. bravo mexicanilor pentru jocul foarte frumos demonstrat nu numai în seara asta, ci și în grupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pfaa cee meci........ Olanda nu a aratat mult , dupa parerea mea deoarece a fost foarte cald si nu s-a putut juca si au dat drumu la motoare abea in min 70-75 si chiar daca se ajungea la Extra time , Olanda invingea ori un gol ori la Penalty.

 

Oricum a fost un meci Superb.

 

 

 

 

 

 

Cat despre meciul de aseara ... mi-e SCARBA de Brazilia si jocu ala infect.cum a trecut aia nu inteleg. Dar nu ajunge departe .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Costa Rica - Grecia, o sa fie inca un meci marca Grecia.Aparare si gol din bulan.

 

Că bine ai zis. Nici nu m-am uitat la meciul grecilor, doar la final, și am văzut că au egalat prin minutul 91, specific lor :)).

Bine-mi pare că au ieșit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi : 

 

  • Argentina - Elvetia 
  • Belgia - SUA

 

Pronosticuri ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Calificare Argentina cu mari greutati, mai ales bara Elvetienilor din prelungiri si sutul lui Shaqiri din lovitura libera ... frumos meci.

 

Belgia - SUA, un meci in care trebuie sa ne asteptam la orice ! Daca Belgia nu joaca fotbalul din preliminarii inseamna ca SUA va merge mai departe, oricum ar fi m-a cam dezamagit jocul prestat in grupe chiar daca au castigat 9pct.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce meci frumos a fost intre Argentina si Elvetia .. Elvetia e o surpriza pentru mine .. in multe momente ale jocului a dominat 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai frumos a fost meciul dintre Belgia si SUA , cred ca pot spune ca a fost cel mai frumos de pana acum al campionatului Mondial :) , mai ales in ultimele 10 minute din cele 30.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Germania - Franta 1-0, ce ziceti??

 

GOOL DAVID LUIIIIIZ!!!

Brazilia - Columbia 2-0 min 70 ... e clar cine merge mai departe :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Germania - Franta 1-0, ce ziceti??

 

GOOL DAVID LUIIIIIZ!!!

Brazilia - Columbia 2-0 min 70 ... e clar cine merge mai departe :)).

cn merge ? anti fotbalu de Brazilia ? care a fos anulat golu columbiei si au dat jegosii aia , se vede clar cum tin arbitrii cu ei si este  2-1 , SI chiar daca nu bate colombia ai usuca GERMANIA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cn merge ? anti fotbalu de Brazilia ? care a fos anulat golu columbiei si au dat jegosii aia , se vede clar cum tin arbitrii cu ei si este 2-1 , SI chiar daca nu bate colombia ai usuca GERMANIA.

Nu te înțeleg omule, nu vezi că nu te suportă nimeni? Despre meci pot spune că și Columbia a jucat un fotbal bun, dar totuși e și o diferență de valoare a lotul celor două echipe.Totuși mie mi s-a părut că James s-a remarcat de multe ori, poți zice că joacă un fotbal bun, se și vede ca e dorit de cele mai bune echipe din lume. Iar legat de Franța - Germania mă așteptam să se înscrie mai multe goluri... Eu aș merge pe o finală Brazilia - Olanda sau Germania - Olanda, depinde totuși și de motivația jucatorilor fiecărei echipe.

Off: Sir, stau și aștept să te aud cum o să bagi niște scuze cănd va fi eliminată Argentina, o să-ți de-a lacrimile omule, eu zic să te pregătești de pe acum cu șervețele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo columbienilor. La cum a jucat Brazilia în meciul cu Chile, eu zic că nu vor trece de Columbia.

 

Se pare că m-am înșelat.

 

Păcat de Columbia, chiar voiam să treacă mai departe.. 

După părerea mea, Argentina se vor încurca cu belginenii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te înțeleg omule, nu vezi că nu te suportă nimeni? Despre meci pot spune că și Columbia a jucat un fotbal bun, dar totuși e și o diferență de valoare a lotul celor două echipe.Totuși mie mi s-a părut că James s-a remarcat de multe ori, poți zice că joacă un fotbal bun, se și vede ca e dorit de cele mai bune echipe din lume. Iar legat de Franța - Germania mă așteptam să se înscrie mai multe goluri... Eu aș merge pe o finală Brazilia - Olanda sau Germania - Olanda, depinde totuși și de motivația jucatorilor fiecărei echipe.

Off: Sir, stau și aștept să te aud cum o să bagi niște scuze cănd va fi eliminată Argentina, o să-ți de-a lacrimile omule, eu zic să te pregătești de pe acum cu șervețele

 

Nu ma intelegi in ce sens ? =))) k spun adevarul sau ce ?? nu ma intereseaa de ce credeti voi ..Lol , eu spun cum merg lucrurile , daca voi tineti cu mancatorii aia si arbitrii aia care ai ajuta la fiecare meci , nu inseamna ca tre sa tin si eu , :))) Keep Calm  nu pierde Argentina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma intelegi in ce sens ? =))) k spun adevarul sau ce ?? nu ma intereseaa de ce credeti voi ..Lol , eu spun cum merg lucrurile , daca voi tineti cu mancatorii aia si arbitrii aia care ai ajuta la fiecare meci , nu inseamna ca tre sa tin si eu , :))) Keep Calm nu pierde Argentina.

În ce sens nu te înțeleg e simplu. Tu ești ăla mai frustrat că bate o echipă cu care nu ți. Începi să înjuri ca un ..., mă abțin foarte greu să nu-ți spun..

On:kLSeeK sunt de aceași părere ca tine, Belgienii joacă destul de bine și o să le creeze probleme

Share this post


Link to post
Share on other sites

În ce sens nu te înțeleg e simplu. Tu ești ăla mai frustrat că bate o echipă cu care nu ți. Începi să înjuri ca un ..., mă abțin foarte greu să nu-ți spun..

On:kLSeeK sunt de aceași părere ca tine, Belgienii joacă destul de bine și o să le creeze probleme

nu sunt frustrat ma copile =)))) nu sunteti in stare sa recunoasteti ca Brazilia  este ajutata la fiecare meci de arbitrii! si nu injur le spun pe nume , voi incepeti sa ma injurati cand vedeti cum va fac echipa voastra "aia buna" . Si stai calm ca nu fac despre orce echipa , va spun doar ce cred despre acele echipe , nu ma intereseaza ce credeti voi :) Ceaw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Îmi pare rău de Columbia, cu toate că practică un fotbal mai bun ca Brazilia, n-a fost să fie.

 

Anyway, sper să avem o finală Brazilia - Argentina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Îmi pare rău de Columbia, cu toate că practică un fotbal mai bun ca Brazilia, n-a fost să fie.

 

Anyway, sper să avem o finală Brazilia - Argentina.

 

N-o să fie.

Argentina eu zic că va pierde cu Olanda, iar Brazilia la fel, va pierde și ea cu Germania, cel puțin așa sper să fie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Îmi pare rău de Columbia, cu toate că practică un fotbal mai bun ca Brazilia, n-a fost să fie.

 

Anyway, sper să avem o finală Brazilia - Argentina.

Mare minune daca va trece Brazilia de Germania maine.Mie nu mi-au lasat impresia ca au ce sa caute in sferturi da in finala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare minune daca va trece Brazilia de Germania maine.Mie nu mi-au lasat impresia ca au ce sa caute in sferturi da in finala...

Da şi asta e adevărat, dar acolo în zona aia ar fi frumos Brazilia - Argentina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce se intampla deseara in prima semifinala ?

 

Cine castiga ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la bun început am zis că nemții vor câștiga CM, bine-mi pare acum că spulberă Brazilia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...