Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

alert

Optimile de finală ale UEFA Champions League

Recommended Posts

1. 886.png   VS   661.png

 

 

2. 676.png  VS  2017.png

 

 

3.  963.png  VS  2020.png

 

 

4.  1242.png  VS  964.png

 

 

5.  966.png  VS  2016.png

 

 

6. 2254.png     VS  961.png

 

 

7.  660.png  VS  885.png

 

 

8. 2174.png  VS  1678.png

 

La Nyon a avut loc tragerea la sorţi a optimilor de finală din UEFA Champions League.

Alături de secretarul general al UEFA, Gianni Infantino, la eveniment a participat şi fosta glorie a Borussiei Dortmund, Karl-Heinz Riedle. Fostul jucător german a câştigat competiţia în 1997, după finala Borussia - Juventus 3-1, în care a înscris de două ori.

 

Sursa: digisport.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca P.S.G intalneste din nou Chelsea, la fel si Shalke04 cosmarul Real Madrid

Share this post


Link to post
Share on other sites

PSG-Chelsea=Chelsea(a demonstrat ca poate bate orce echipa si chiar am incredere)

Manchester City-Barcelona=Barcelona(Cred ca are un lot in forma.. in frunte cu Messi si sigur vor castiga)

Bayern Leverkusen-Atletico Madrid=Atletico( Deoarece sigur Simeone va inventa el ceva si vor bate)

Juventus-Dortmund= Dortmund(Meci greu.. dar merg pe Dortmund)

Shalke-Real Madrid= Real Madrid(Nu comentez)

Sahtior Donetk-Bayern Munchen=Bayern ( Bayern bate sigur.)

Arsenal-Monaco = Arsenal (Si aici un meci greu.. cu sanse egale,dar cred ca bate Arsenal)

FC Basel-FC Porto- FC Basel(A demonstrat ca merita sa ajunga pana-n optimi)

 

Chelsea,Barcelona,Atletico Madrid,Borussia Dortmund,Real Madrid,Bayern Munchen,Arsenal,FC Basel.

Aceste 8 echipa sunt sigur ca vor intra in "Careul de Asi"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca Shalke o sa se numeasca iar Shalke9-1 :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bayern Munchen castiga UEFA Champions League

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar City cu Barca.. :)).

 

3 meciuri mi se par destul de interesante iar acelea sunt : 

 

Chealsea - PSG | Un duel foarte echilibrat.Nu poti spune ca exista o favorita in acest duel deoarece ambele echipe au jucatori cu renume insa parca as merge pe mana lui Chelsea.

City - Barca | Cred ca de data aceasta City va castiga, Barca nu mai e ceea ce a fost odata insa nu se stie.. oricum o vad favorita pe City insa daca ar fi sa fac duelul in procente : 51-49 asa ca... :)

BVB - Juve | Lanterna rosie din Bundesliga vs echipa de pe locul I din Seria A.. chiar sunt curios cum o sa joaca echipa lui Klopp deoarece in UCL au jucat foarte bine fata de campionat unde este laterna rosie.

 

Restul, sunt meciuri oarecum dezechilibrate insa la nivelul asta orice se poate intampla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu pariez pe Real Madrid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca P.S.G. cu Chelsea ori fac egal sau una dintre ele castiga la penalty! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hala BARCA , barcelona va castiga anul acesta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hala BARCA , barcelona va castiga anul acesta !

Cu siguranta, asa cum si BVB va castiga campionatul Germaniei -_-.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PSG-Chelsea= Chelsea pentru ca Blanc e praf ca antrenor.

Manchester City-Barcelona= Echilibrat, dar tind spre City pentru ca Barcelona trece printr-o pasa foarte proasta.

Bayer Leverkusen-Atletico Madrid= Atletico pentru ca au un antrenor si un lot net superior lui Bayer.

Juventus-Dortmund= La fel ca la City - Barca doar ca Dortmund e in situatia Barcelonei.

Shalke-Real Madrid= Real clar, nici nu cred ca se pune problema. Schalke mi se pare cea mai slaba echipa care a ajuns in optimi iar Real cea mai buna.

Sahtior Donetk-Bayern Munchen= Bayern clar si aici, ii vad singurii capabili sa se bata cu Real anul acesta.

Arsenal-Monaco = Arsenal pentru ca Monaco ii face concurenta lui Schalke serioasa.

FC Basel-FC Porto = Porto pentru ca mi se pare o echipa mai bine inchegata, cu jucatori de atac mult mai buni decat Basel.

 

 

Cu siguranta, asa cum si BVB va castiga campionatul Germaniei -_-.

 

Adevarat :)) (fan Barca).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Basel castiga finala :))

Lu Shalke ii este perfect numele Shalke(04) Real Madrid ;):))) daca nu o sa fie ca anu trecut 1-6 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce ziceti de meciurile din UCL?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...