Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

AdriaN

FABULOS ! Lista de 5 stele a lui PSG publicata ! Ce nume urias il va inlocui pe Ibrahimovic in 2016 ?

Recommended Posts

3EkmrnA.jpg

 

Seicii de la Paris vor sa detoneze bomba pe piata transferurilor in urmatoarea perioada, cu oferte de nerefuzat pentru cele mai mari staruri din fotbal.

 

Cine va fi urmatorul Zlatan Ibrahimovic? Se intreaza celebra revista France Footbal . Pe lista seicilor se afla Di Maria, Pogba, Messi, Suarez si Cristiano Ronaldo. Va fi imposibil pentru PSG sa-i ia pe toti, dar cel putin unul va fi convins, scrie sursa citata.

France Football mai scrie ca Luis Suarez are cele mai mari sanse sa joace pe Parc de Prices. Asta se va intampla insa doar daca atacantul uruguayan nu se va adapta pe Camp Nou asa cum a facut-o la Liverpool, cand s-a transformat rapid intr-un super golgheter.

Si Paul Pogba e o varianta de luat in calcul, dar lupta pentru mijlocasul francez va fi dificila. Juve a reusit sa-i prelungeasca recent contractul, dar Pogba are acelasi agent cu Zlatan Ibrahimovic, Mino Raiola, cel care are o relatie excelenta cu sefii lui PSG.

PSG are sanse mici la Messi si Ronaldo, dar seicii sunt tot timpul in garda pentru a specula un eventual moment potrivit pentru transfer. Daca la Rolando acel moment pare ca a trecut, Messi a lasat recent loc de interpretari cand a declarat ca va parasi Barcelona daca nu se va simti respectat.

In cazul lui Di Maria, PSG a avut prima optiune in vara sa-l ia, dar francezii au ezitat si l-au pierdut in fata lui Manchester United.

Tot France Football mai scrie ca si Eden Hazard pe lista lui PSG, iar belgianul inca nu si-a prelungit contractul cu Chelsea.

Zlatan Ibrahimovic se va retrage la finalul contractului cu PSG, in 2016, cand va avea 35 de ani. Seicii vor sa-i aduca inlocuitorul in 2016

 

Sursa : www.sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astea deja is sf-uri, maxim pe Pogba o sa il poata lua.

Si pe Chiriches l-o vrut Barcelona si Real si o ajuns la Tottenham, acuma il vrea Roma si ajunge la Steaua in cel mai bun caz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ibrahimovic o sa ramana Ibrahimovic, nu cred ca ii vor aduce.. sunt deja prea multe speculatii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Di Maria cand a plecat de la Real a avut 2 oferte, 1 de la PSG si 1 de la UTD, el a ales UTD pentru ca i-au oferit un salariu mai bun. Nu sunt speculatii, eu presimt niste transferuri spectaculoase in iarna asta, dar cum zice si Soulja mai sus, Ibra ramane Ibra si e greu de inlocuit. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am vazut formula cea mai des folosita a PSG-ului este cea cu 3 atacanti ... Cavani si Laveti stanga dreapta si Ibra mijloc ( asta ar fi primul 11 cel mai bun pe care-l foloseste) Daca ar veni CR7 ar intra pe locul lui Cavani sau Laveti cel mai probabil.. cu Messi la gunoi ,,,,   :)) Suarez e rau si musca  ... Pogba un super transfer daca il cumpara, are 21-22 de ani si e bomba baiatu ( a invatat de la Pirlo :)) ) ... Oricum PSG-ul e constienta ca Ibrahimovic deja are 33 ani si "imbatraneste" ca orice alt fotbalist  si va avea nevoie de un mostenitor  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai din lista asta nu o sa se duca nimeni la PSG, va zic eu, nici macar Pogba :) . Dar asta nu inseamna ca nu o sa faca transferuri bomba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa vedem.. Pogba e greu sa il iei, il oferteaza si United si inca alte mari nume.. de restul nu stiu ce sa cred.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...