Jump to content
Sign in to follow this  
George Mihai

[Closed] Xbox360 vs PS3

Recommended Posts

Toata lumea se intreaba "Ce este mai bun PS3 Sau Xbox360?". Este o batalie lunga, in care producatori (Sony - PS3 / Microsoft - Xbox360)au dat tot ceea ce este mai bun din ei. Dar acum amandoua console sunt pe piata dar tot nu sa determinat care consola este cea mai buna. PS3 si Xbox360 sunt cele mai bine vandute console (Dupa care urmeaza wii / nitendo etc.). Au puncte puternice dar si puncte slabe, ma tot uitam pe youtube si nu gaseam un PS3 vs Xbox360 care sa compare cu adevarat cele doua console, unii dadeau mereu castig PS3 , alti xbox360 dar nu erau batalii adevarate.

Dar uite ca am gasit, cei de la TechnoBuffalo sau gandit sa compare aceste doua console. Si nu foarte simplu , ci in 12 runde, cine va iesi invingator din aceasta batalie? Va trebuie sa asteptam, deoarece sa ajuns la runda 6.

 

Momentan:

Xbox360 vs PS3 Scor: 2 - 3

 

Runda 1: Controllers

Link:

 

Runda 2/3: Stock-keeping unit Wars / External Futures

Link:

 

Runda 4: Central processing unit (CPU)

Link:

 

Runda 5: Graphics processing unit (GPU)

Link:

 

Runda 6: Interface

Link:

 

O sa revin cu edit cand vor aparea restul rundelor :-??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea mea PS3 este mult mai bun decat xbox360 deoarece este incorporat cu Blotooth, cablu HDMI , wirelles , si cel mai important lucru e ca este Blu Ray .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut Xbox 360 sincer sa invechit , Raspuns : P.S 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din sursele care m-am documentat PS 3 este mai bun descat xbox:-? Am cautat pe internet * goagal * pentru ca vreau sa imi achizitionez un PS 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS 3 consider si eu ca este mai bun. De ce ? Pentru ca inaintea lui a fost PS, PS 2 si de la trecerea de la unul la altul, producatorii au avut grija sa dezvolte viitoarea aparitie mult mai binde decat precedenta si in acelasi timp sa ii intareasca punctele slabe ...

Asta cred eu. XboX nu stiu exact ce precedente a avut ... daca a fost asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca cei de la Microsoft vor reusi sa scoata "Project Natal" in iarna aceasta, PS3 va fi istorie. In 2011 cred ca veti avea ocazia sa cumparati PS3 la 100$.

 

Se poate ca si cei de la Sony sa mai aiba un as in maneca, nu pot sa cred ca nu vor scoate nimic. Pana si ei si-au dat seama ca Microsoft o vor lua inainte.

 

Mai multe despre Porject Natal:

Aici sau Aici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Go with PS3 are mai multe avantaje fata de Xbox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca XBox 360 depaseste cu mult PS3... Si nu ma refer doar la controller ci si la Comunitate si tehnologie... Desi poate aparea cel mai enervand lucru din gaming "Red Ring Of Death"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum nu mai exista problema RRoD la Xbox360. Xbox-ul are suport HDMI, usb .....si multe altele. In plus se poate moda, ceea ce la PS3 este imposibil. Daca alegeti PS3 nu cred ca ati scoate voi 250RON din buzunar pentru fiecare joc aparut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xbox360. Depaseste cu mult PS . Este mult mai bun . Am xbox dar nu prea ma joc pe el Ca mai mult stau la PC . Cate odata mai joc Fifa :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si aceasta este munca unui singur om timp de 9 luni. Enjoy

 

 

Runda 7: Online Features

Link:

 

 

Runda 8: Media Playback

Link:

 

 

Runda 9: Multiplatform Games

Link:

 

 

Runda 10: Exclusive Games

Part 1:

Part 2:

 

 

Runda 11: The Future (Kinect VS PlayStation Move)

Part 1: http://www.youtube.com/watch?v=YOtQW0DmS94

Part 2: http://www.youtube.com/watch?v=1_dJ3Y9X8gI

 

 

Runda 12: The Final (E3 Update / TOP 3 FAIL !)

Part 1:

Part 2:

 

 

And the winner is?????

 

 

Este singurul review al acestor console care spune adevarul. O sa gasiti multe xbox vs ps3 facute de "fanboys", dar toate sunt fake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

*Spoiler* eu aleg xbox 360 si sa zic de ce:

 

-nu folosesc blue-ray

-nam bani pt fiecare joc

-nu vreau sa folosesc consola pt web browsing

 

 

-la o consola vreau sa am grafica cat mai buna ce-ace la ps3 lipseste

-sa un controler bun

-sunt mai multe dlc-uri pe xbox

 

cam atat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amandoua sunt avantajoase ,multi prefera PlayStation3 deoarece cred ca este mult mai usor de configurat si foarte avantajos.Alti prefera xbox deoarece are o grafica si o calitate mai buna,eu unul cred ca PS3 e mult mai avantajos din numeroase motive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xbox360 vs PS3 ... huh?

 

Fiecare cu parerea lui... OAMENI BUNI , NU EXISTA NICI O DIFERENTA LA CAPITOLUL GRAFICA INTRE CELE DOUA CONSOLE !

 

Avantaje Playstation3 :

 

Blu-ray ; O gama mai atractiva de jocuri exclusive ; Media center(muzica,filme,networking etc.), FREE PLAYSTATION NETWORK

 

 

Avantaje Xbox360

 

Xbox Live mult mai performant decat PSN ( Dar la xbox live se plateste.. 7 Euro pe luna )

Un controller net superior, mult mai confortabil

 

 

Precizez ca SI LA XBOX 360 SLIMLINE EXISTA E-74 a.k.a RRoD ! La PS3 Ylod-ul nu prea apare , 1 din 10 owneri ps3 primesc YLOD daca tin consola la rece si fara lumina cand se joaca!

 

PREVENIRE RRoD/E-74 - YLOD

 

Tineti-va consola intru-n spatiu deschis ,preferabil la lumina,langa fereastra si nu va jucati excesiv ( 5h+ / zi )

Nu va modati consola, daca ati pierdut garantia si cel care v'a modat consola nu era expert nu mai aveti nici o sansa ,consola e pierduta! De preferat este sa cumparati jocurile pentru ca ai si o calitate superioara...

 

Eu unul as alege Playstation3 pentru ca are BLU-RAY , PSN Free si are o gama de exclusive mai atractiva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Consider xbox360 mai bun, deoarece ...

Asa consider eu :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie cel mai mult imi place PS3 deoarece sunt mai faine jocurile si e mai usor de controlat .. =))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mie cel mai mult imi place PS3 deoarece sunt mai faine jocurile si e mai usor de controlat .. :bananadance:

Post facut degeaba...E grav cand nu sti ce sa mai scrii si unde sa faci +1.

-Cum adica sunt mai faine jocurile? In mare parte sunt aceleasi jocuri pe ambele console cu cateva exceptii...Ambele au cateva jocuri doar pentru ele...deci e cam egal aici.

-Mai usor de controlat? Ce vrei sa zici? :bananadance:

Daca te referi la controller...e exact invers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca PS3 a iesit cu mai mutle voturi.

Closed. Old.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...