Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

La Familia

Recommended Posts

La Familia

 

La Familia este numele unei formaţii rom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau si eu parerile voastre in legatura cu Puya. Aici vorbesc pentru cei care au prins la vremea respectiva in 97-98 melodii precum 'Probleme de familie' , 'vorbe' , 'Zi de zi' mai exact puya in varianta in care s-a consacrat in comparatie cu noul puya in varianta comerciala. Puya a facut trecerea la noul stil acum cativa ani prin melodii precum 'o viata noua' ,si a continuat cu 'undeva in balkani' ' change' 'vip' si altele. Personal imi placea mai mult vechiul puya din 98 decat cel din 2008 . Astept parerile voastre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puya de mai demult era tare,acum e doar un ....(nah)

Totusi, pe piesa aceasta nu da rau.Abia astept sa scoata albumul "Classic" ,cred ca o sa merita :((.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda am auzit si eu de albumul asta si sper sa fie cum zic ei adica o revenire la vechiul stil la familia. Totusi au inceput cu dreptul cu melodia asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puya :(( nush inainte cand canta cu Sisu imi placea acuma nush , nu cred cai mai chiar asa de misto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Puya fara sisu nu face nimic ex:
(cu sisu)

http://www.youtube.com/watch?v=v2Oisf4xJJc ( fara sisu )

ai dreptate acum puya mai are putin si o da in manele mai ales ultimele melodi chiar zici ca sunt manele dupa negativ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Puya fara sisu nu face nimic ex:
(cu sisu)

http://www.youtube.com/watch?v=v2Oisf4xJJc ( fara sisu )

 

Nu uita de respectabilul Carbon si de Cedry2k ;).Da imi placea si mie vechile melodii.Am casete cu multe albume......

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Familia a fost. Ascultam prin 2000, dupa 2005 nu mi-a mai placut, acum....nu mai am ce sa zic ... foarte slab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ascultati melodia "tot in familie " in care zice ceva de genu' "cant pentru bani ? fa pe desteptu..." , si dupaia ascultati melodia "e hip-hop" in care zice "facem si noi ce se poate" . Este o diferenta clara,eu zic ca daca s-ar da din nou pe muzica hip-hop adevarata , ar fi muult mai respectat si mai "comercial". Acum ziceti si voi , cati dintre voi ati lua albumul "romanisme 2" , si cati ati prefera albumul "Pana la capat in felul meu" sau "Familiarizează-te". Puya practic a cazut rau de tot in industria hip-hop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum fara suparare si fara ofense ... dar Puya mai are putin si ajunge cocalar, canta aproape m**ele. :)

Mai ales de cand canta cu Kamelia aia (ya ya ya) si cu alalalt am uitat cum ii spune ...

 

Unde e muzica de pana in 2000 ? Chiar imi pare rau ca s-a destramat ce a fost odata La Familia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LaFamilia era ceva ... acum in schimb puya incepe sa se manelizeze si ma cam dispera

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imi place foarte mult o melodie a lor http://www.youtube.com/watch?v=c-r_qPNgn3w . Si "Camin fericit" imi place.Au ceva piese bune dar nu ce canta acum Puya.

 

O stiu este foarte mult dar nu am mai ascultat-o de mult :dancerock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

LaFamilia-Tot in familie. A fost o melodie care m-a marcat... am ascultat melodia aia o sapt zilnic.

 

Acum Puya alearga dupa bani.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...