Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

WayNNe

8 Mile

Recommended Posts

%38%2dmile-183246l.jpg

 

Regia

Curtis Hanson

 

Cu

Eminem, Kim Basinger

Gen film

Drama

 

Durata

111 minute (1 ora si 51 de minute)

 

Rating

Nerecomandat persoanelor sub 14 ani

 

Premiera in Romania

04.04.2003

 

Trailer

youtubelogogn4.png

Video YouTube

 

Sinopsis

Oriunde am trai, indiferent cine suntem, toti suntem marginiti de granite ... unele reale, altele imaginare. Multi accepta sa traiasca intre aceste granite. Altii sunt fortati sa o faca. Dar unii simt nevoia sa evadeze, chiar daca ceea ce se afla dincolo este si infricosator si necunoscut. 8 Mile reda povestea acestor limite care ne definesc vietile, precum si povestea unui tanar care lupta pentru a gasi taria si curajul pentru a le depasi.

Universal Pictures si Imagine Entertainment prezinta 8 Mile, film ce-i are ca producatori pe Curtis Hanson (regizorul filmelor L.A. Confidential si Wonder Boys) si Brian Grazer (A Beautiful Mind, Apollo 13). Din distributie fac parte Eminem, Kim Basinger, Mekhi Phifer si Brittany Murphy. Scott Silver este autorul scenariului, iar regizor este acelasi Curtis Hanson.

 

Sursele

 

Parere personala:

Chiar daca filmul are 7 ani vechime, inca ramane unul superb. Vi'l recomand cu cea mai mare placere . Nu o sa regretati
:-&
#036; .

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am vazut , este exceptional filmul . Vi-l recomand cu cea mai mare placere celor care suneti Rapperi/Freestyleri

Share this post


Link to post
Share on other sites

un film excelent cum zice si teaser o sa ii incante pe rapperi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filmul este foarte frumos. Il recomand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a placut acest film si imi place incontinuare. Imi place pentru ca joaca Eminem in el :-j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem FeaR.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...