Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Rooby04

eG TV - Marfa Episodul 1

Recommended Posts

Titlu oficial: Marfa

Gen: Actiune

Durata: 3:29

Scurtă prezentare: Modul In care un gangster esueaza in faptele lui necinstite

 

 

watch?v=UH1O4wZI8bU

 

 

Daca Nu merge Marfa Episodul 1

 

 

PS:

E primul meu film nu fiti rai ;)

+ Din Greseli invata omul ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PEntru un incepator e bine , Dar am vazut cateva greseli de literatura ( Cosmym ) ..Dar pentru un incepator e Super bine , tine-o tot asa >

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Muzica este LQ .

2. Sa nu mai pui niciodata "Sper sa va placa" intr-un film . Fiecare cu parerea lui

3. Fa rost de Fraps Registered, ca sa nu iti mai apara sus www.fraps.com

 

In rest e binisor, pentru primul tau film . Bravo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Titlu oficial: Marfa

Gen: Actiune

Durata: 3:29

Scurtă prezentare: Modul In care un gangster esueaza in faptele lui necinstite

 

watch?v=UH1O4wZI8bU

 

 

Daca Nu merge Marfa Episodul 1

 

 

PS:

E primul meu film nu fiti rai ;)

+ Din Greseli invata omul ;)

 

 

 

ma scuzati pentru +1 dar am facut sa mearga sa il vedeti pe forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos. Dabea astept episodul 2 ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

De unde sa incep?Melodia lu jon cena? LOL ;) chiar nu ai gasit alta? Acolo cand ala il suna pe cop,un cop cand este sunat sa vina repede la locul unui jaf niciodata nu merge cu alt , nu este logic, el se grabeste sa ajunga cat mai repede si merge cu alt?Acceasi problema si in scena urmatoare,Dupa ce stapanul fuge cu ajutorul aluia si aici e o mica gresala.Cum de a stiut ala sa vina exact acolo,exact cand a venit copu?Atunci cand in cele din urma ii prinde , de ce pe unu il omoara din prima fara sa ii zica stai pe loc trag sau ceva de genu?Asa bine trebuia sa il omoare si pe al doilea,sau sa nu omoare pe nici unu si sa ii duca la inchisoare pe amandoi.Mai ai mult de invatat.Cam atat sper sa fie mai bun urmatorul episod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Melodia, off topic. Am observat unele greseli gramaticale. Si mi sa parut aiurea cand zice copul "Vin cat de repede pot" dar merge spre masina incet, cu alt, in loc sa fuga. In rest mi`a placut. Ca prim film, e super. Felicitari, si bafta pe viitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
De unde sa incep?Melodia lu jon cena? LOL ;) chiar nu ai gasit alta? Acolo cand ala il suna pe cop,un cop cand este sunat sa vina repede la locul unui jaf niciodata nu merge cu alt , nu este logic, el se grabeste sa ajunga cat mai repede si merge cu alt?Acceasi problema si in scena urmatoare,Dupa ce stapanul fuge cu ajutorul aluia si aici e o mica gresala.Cum de a stiut ala sa vina exact acolo,exact cand a venit copu?Atunci cand in cele din urma ii prinde , de ce pe unu il omoara din prima fara sa ii zica stai pe loc trag sau ceva de genu?Asa bine trebuia sa il omoare si pe al doilea,sau sa nu omoare pe nici unu si sa ii duca la inchisoare pe amandoi.Mai ai mult de invatat.Cam atat sper sa fie mai bun urmatorul episod.

 

Mda a zis tot ce era de zis.... Nimic nu se potriveste .... nu prea are logica , inca ceva: Camera se misca extrem de repede incearca sa te duci la optiuni sa setezi acolo cum sa se miste mai incet/repede .... si inca ceva acolo cand vorbesc la telefon .... de ce tot miscai camera?Cand vorbeste la telefon sau se face o tranzactie .... camera sta pe loc nu se misca stanga/dreapta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost o '' minca'' super.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mda a zis tot ce era de zis.... Nimic nu se potriveste .... nu prea are logica , inca ceva: Camera se misca extrem de repede incearca sa te duci la optiuni sa setezi acolo cum sa se miste mai incet/repede .... si inca ceva acolo cand vorbesc la telefon .... de ce tot miscai camera?Cand vorbeste la telefon sau se face o tranzactie .... camera sta pe loc nu se misca stanga/dreapta.

 

 

Kawasaki Reply-ul tau nu prea a avut rost ;) . Reprosuri pentru All3xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx etc.: 1: Numele este John Cena :) .

2.Am incercat si cu alte melodii mai potrivite dar aveau un ritm mai rapid si strica destul de mult.

3.L'a omorat pe mehigh si pe mine nu deoarece in majoritatea filmelor de actiune , "supusii" nu supravietuiesc iar "seful lor" supravietuieste suportand consecintele.

 

Nu vreau sa o iei ca pe o insulta , stiu ca vrei doar sa il "ajuti" dar nici chiar asa,omul invata din greseli . BE A MAN .

 

Inca lucram la partea a doua,parte unde actiunea este mult mai dezvoltata fata de cea anterioara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kawasaki Reply-ul tau nu prea a avut rost ;) . Reprosuri pentru All3xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx etc.: 1: Numele este John Cena :) .

2.Am incercat si cu alte melodii mai potrivite dar aveau un ritm mai rapid si strica destul de mult.

3.L'a omorat pe mehigh si pe mine nu deoarece in majoritatea filmelor de actiune , "supusii" nu supravietuiesc iar "seful lor" supravietuieste suportand consecintele.

 

Nu vreau sa o iei ca pe o insulta , stiu ca vrei doar sa il "ajuti" dar nici chiar asa,omul invata din greseli . BE A MAN .

 

Inca lucram la partea a doua,parte unde actiunea este mult mai dezvoltata fata de cea anterioara.

 

Fiecare cu parerea lui

eu ma bucur cand fiecare asi exprima parearea + ca vad ce greseli am facut

am gresit si ei ma ajuta (Ei cu parerile lor ami spun ce am gresit ca sa fiu atent data viitoare)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kawasaki Reply-ul tau nu prea a avut rost ;) . Reprosuri pentru All3xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx etc.: 1: Numele este John Cena :) .

2.Am incercat si cu alte melodii mai potrivite dar aveau un ritm mai rapid si strica destul de mult.

3.L'a omorat pe mehigh si pe mine nu deoarece in majoritatea filmelor de actiune , "supusii" nu supravietuiesc iar "seful lor" supravietuieste suportand consecintele.

 

Nu vreau sa o iei ca pe o insulta , stiu ca vrei doar sa il "ajuti" dar nici chiar asa,omul invata din greseli . BE A MAN .

 

Inca lucram la partea a doua,parte unde actiunea este mult mai dezvoltata fata de cea anterioara.

 

Asa sa te lamuers la ce m-am referit la numaru 3 al tau.Este adevarat ca supusii mor mereu si seful ramane in picioare,dar asta se intampla dupa o indelungata actiune.Acuma tu nu ai inteles care e faza.In momentu in care zice ala opreste pe dreapta nici un criminal,hot etc. nu opreste + ca era in superioritate numerica,copu fiind singur si ei 2.Acuma la faza aia s-au dat jos,dar in mod normal ai vazut ca in filme,asa zisi supusi ataca politisti si deaia sunt omorati,acel nor14 nus cum ii zice nu a facut nimic doar a dat hundsup,nu era logic sa fie omorat,politisti nu omoara decat daca sunt atacati,niciodata,dar niciodata nu o sa vezi un politist si in real life ca va ataca sau omora un bandit daca nu este atacat de acesta,eventual va incerca orice metoda pentru al opri si aresta,pentru ca scopul unui politist este de a aresta un suspect nu de-al omora,omorarea suspectului este ultima solutie si vine in urmarea puneri in pericol a vieti politistului.Astea nu au legatura cu regizoru,au legatura cu voi actori.Eu nu vreau sa jignesc pe nimeni cu ce spun,dar cred ca ti-ar conveni mai mult sa iti zic defapt ce ai gresit si sa te corectezi decat sa iti zic bv si sa te aplaud ca si cum ai fi facut o adevarata capodopera cand nu este asa.Dar cred ca esti unul din oameni care nu suporta sa le zica cineva ca au gresit.Nu am zis cuvinte de genu oribil,bataie de joc,mi-am exprimat parerea in legatura cu mai multe greseli pe care le-am observat pe parcursul filmului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru un incepator e bine.Bravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a placut pentru un incepator ... Dar totusi are mici defectiuni se vede cam naspa camera... Ori cum Bv!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ok pentru inceput , tine-o tot asa.

 

Sfaturi(Probabil au mai fost postate , nu am citit restu' posturilor): -Seteaza sa ti se miste camera mai usor deoarece e foarte deranjant cand se misca repede si mai mult in frame-uri.

- Alege soundtrack-uri mai potrivite.

- Fi mai atent la anumite parti din "scenariu".

- Mai fa filme si o sa-ti iasa din ce in ce mai bine :)) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fain,dar cum spune si litz,soundtrack-urile lasa de dorit.Daca ai alege niste tip-uri care se potrivesc la perfect cu actiunea ar fi un film foarte reusit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povestea e cam...:)) adik un dealer de arme suna la politie ca a fost amenintat...jefuit de chesti ilegale :))

 

Oricum mai lucreaza putin si iese perfect

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din greseli invata omul, deci tu trebuie sa gresesti Limba Romana de fiecare data, in fiecare propozitie ca sa o inveti?

Nu mi-a placut filmul, idee cam deplasata, dar cel mai mult m-au deranjat greselile tale de ortografie...

Aaa da, nici sunetul nu s-a potrivit deloc...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos pentru PRIMU tau film,Dar soundtrackul a cam lasat de dorit..Oricum gg :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te bate romana, tastatura, cam hack-ul, fraps-ul, sunt LQ si video si audio .. foarte slab . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos a fost bn dar totusi la urma trebuia ..In fine foarte bn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru inceput e bine , astept episodu 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...