Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

juicyfigy

La 66 de ani joaca Battlefield

Recommended Posts

Wacko Jaap, un batranel de 66 de ani, are ca pasiune gradinaritul.E pensionar, asa ca nu prea are cu ce sa isi umple timpul, asadar gradinaritul e o pasiune comuna batraneilor.Nimic anormal, dar Jaap mai are o pasiune : Battlefield pe PS3.

Batranul a declarat ca joaca Battlefield pentru a-si face prieteni si a uita de trecerea timpului.

De abia astept sa ajung si eu la 60 de ani sa ma pot juca linistit fara sa-mi spuna cineva ca trebuie sa merg la munca.Problema cred ca va fi ca voi fi nevoit sa ma opresc din jucat pentru a merge la toaleta :))

 

Sursa : i2t blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat de atras e de joc :)) macar asa ii mai trece si lui timpul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte interesant . Nu am mai vazut asa ceva pana acum :)) Poate ca mai sunt batranei care joaca jocuri noaptea :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

O da , uite-l si pe buni cum ii sparge pe aia :> , ce batran dement :)) .

Macar asa mai trece si la el timpul ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca e prea tare jocu cine sa nu-l joace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isi ocupa si el timpul,doar mai are cativa ani de trait,poate vrea sa sii traiasca ca un copil :-??=)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer, nu mi se pare ceva anormal. Asa ar trebui sa faca toti batranii, abea isi ocupa si ei timpul :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai altceva ce sa faca dupa o viata de munca ? Macar acum sa se simta si ei bine.

Casa au, pensie au, timp cat doresc ...

Inainte nu exista asa ceva, dar acum ca exista de ce sa nu profitam ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrea si el sa se creada tanar sa aiva parte de distractile pe care nu lea avut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta dovedeste ca spiritul acela de copil care are nevoie de distractie nu moare niciodata , doar trebuie resuscitat uneori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multi din generatia lui habar nu au sa utilizez un PC, iar el nu se mai satura.Totusi ar trebui sa isi petreaca timpul jucandu-se cu nepoti, nu Battlefield.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multi din generatia lui habar nu au sa utilizez un PC, iar el nu se mai satura.Totusi ar trebui sa isi petreaca timpul jucandu-se cu nepoti, nu Battlefield.

 

 

Asta daca are nepoti :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e tare :)) Culmea ca le si scoate battlefield-u din cap xD

 

Bravo lui ca la varsta a 3-a poate sa se joace battlefield :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai altceva ce sa faca dupa o viata de munca ? Macar acum sa se simta si ei bine.

Casa au, pensie au, timp cat doresc ...

Inainte nu exista asa ceva, dar acum ca exista de ce sa nu profitam ? :)

 

Asa e,plus ca e de apreciat faptul ca la varsta aia se descurca asa bine in ale Gaming-ului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce mai batranel :)) , in loc sa mearga la biserica el "pacatuieste" pe consola , ce-ar fi sa-l chemam pe eGaming :> .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na, sa va mai luati de Peleu ca joaca SA;MP la 22 de ani :)) Sunt sigur ca o sa dea cineva quote la ce am zis si o sa puna la semnatura, nedandu-si seama ca a fost o glumita.

 

Anyway, gamingul chiar nu are varsta. Daca esti pasionat de asa ceva, joci la orice varsta. Sunt jocuri si jocuri, fiecare joc cred eu ca are varsta lui. Spre exemplu tatal unui prieten rupe Solitaireul si Lineage-ul si are 58 de ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na, sa va mai luati de Peleu ca joaca SA;MP la 22 de ani :)) Sunt sigur ca o sa dea cineva quote la ce am zis si o sa puna la semnatura, nedandu-si seama ca a fost o glumita.

 

Anyway, gamingul chiar nu are varsta. Daca esti pasionat de asa ceva, joci la orice varsta. Sunt jocuri si jocuri, fiecare joc cred eu ca are varsta lui. Spre exemplu tatal unui prieten rupe Solitaireul si Lineage-ul si are 58 de ani.

 

OFF: Din cate stiu eu GTA SA este pentru cei care au peste 18 ani , deci nu-i inteleg pe cei care fac misto de cei majori care joaca SAMP. Mai bine s-ar lasa comentatorii sub 18 ani.

 

ON: Este o pasiune, cum a spus si Radu au tot ce le trebuie, macar la batraneste sa se simta si ei bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anyway, gamingul chiar nu are varsta. Daca esti pasionat de asa ceva, joci la orice varsta. Sunt jocuri si jocuri, fiecare joc cred eu ca are varsta lui. Spre exemplu tatal unui prieten rupe Solitaireul si Lineage-ul si are 58 de ani.

Hehe, tata la 43 de ani, joaca Solitaire, Zuma, Luxor, Richochet si mai are el vreo cateva, din acelasi gen, simpliste.

De fiecare data cand este acasa si eu vin de la scoala il gasesc la PC :)), sau dimineata caci stit cum sunt batranii, se trezesc mai devreme.

Deci ... nu e problema. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sincer nu prea ar fii de ras..poate este chiar pasionat,si pe de alta parte tragea chiar bine :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, tata la 43 de ani, joaca Solitaire, Zuma, Luxor, Richochet si mai are el vreo cateva, din acelasi gen, simpliste.

De fiecare data cand este acasa si eu vin de la scoala il gasesc la PC :)), sau dimineata caci stit cum sunt batranii, se trezesc mai devreme.

Deci ... nu e problema. :)

Si tata e mare fan al Zuma, Luxor. Daca l-as lasa ar sta toata ziua la pc jucandu-se.

ON: Unchiul meu la 36 joaca battlefield in continuu.(asta cand nu e la munca) deci nu vad care problema. Noi daca ne-am apucat de pc la 8,9,10 ani si stam cu orele pe zi, nu mai apucam 66 de ani intregi la minte sa ne bucuram de experienta pe care o avem ca mosulica de mai sus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tare Mosulica! Sincer sa fiu,asa ma vad si eu...la 70 de ani o sa rup viitoarele Console Playstation!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai, hai sa nu exageram :)). Voua vi-se pare ca e ceva iesit din comun deoarece are o varsta inaintata. Sa gandim logic, nu varsta va face sa va minunati mai tare, ci jocul. Ca se joaca acest joc, ca la 60 de ani daca un mos se joaca Zuma Deluxe, Luxor sau nu mai stiu eu ce nu e asa de impresionant nu ? Deci, se stie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie nu mi se pare deloc iesit din comun si nu ar trebui sa fie luat in ras sau se faca misto pe seama lui. Iata un batran care se bucura de viata si s-a adaptat vremurilor, nu ca batranii nostri comunisti care nici nu stiu sa aprinda un PC.

Profesorul meu de biologie are peste 50 de ani si joaca World of Warcraft, un vecin de-al meu de 35 de ani joaca Metin2, iar pe un server de SA:MP (nu pe eGaming) cunosc pe cineva de 44 de ani care joaca impreuna cu fiul lui de 10 ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...