Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Dinamo_Stefan

[Solved][Recomandare] 2 FILME

Recommended Posts

Salut,

 

Caut 2 filme pe care le-am vazut in urma cu ceva timp, mai exact prin 2005/2006.

 

Problema e ca nu le retin numele si as dori sa le revad.

 

Primul este o comedie... Stiu ca erau 2 baieti care mergeau prin cluburi, unul dintre ei agata doar "bunaciuni". Am pus in ghilimele pentru ca doar el le vedea bunaciuni, ele erau defapt niste supraponderale (grase)... Posibil sa fi participat la ceva experiment si avea viziuni, adica vedea femeile urate/grase ca pe niste frumoase si vice-versa.

Cam atat imi amintesc.

 

Al 2 lea este un gen spre actiune, cred ca retin actorul dar nu sunt sigur, Jet Li. Cred ca are actiunea si prin America dar si prin o tara asiatica. Imi amintesc ceva secvente: se antrena pe un pod din lemn dintre 2 stanci la o inaltime foarte mare, asta se intampla intr-o tara asiatica. In America, lucra la un cinematograf care avea si un fastfood... actiunea are ceva legatura cu cinematograful respectiv... repet, nu sunt si gur ca e cu Jet Li.

Cam atat imi amintesc.

 

 

A vazut cineva aceste filme? macar unul?... sa-mi spuneti si mie cum se numesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primul film cred ca e Shallow Hal.... :-??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primul film cred ca e Shallow Hal.... :-??

 

 

filmul click Shallow hall

 

 

asta e filmu cu grasa

 

Asta e! va multumesc!

 

 

Al 2 lea il stie cineva?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Al 2 lea este un gen spre actiune, cred ca retin actorul dar nu sunt sigur, Jet Li. Cred ca are actiunea si prin America dar si prin o tara asiatica. Imi amintesc ceva secvente: se antrena pe un pod din lemn dintre 2 stanci la o inaltime foarte mare, asta se intampla intr-o tara asiatica. In America, lucra la un cinematograf care avea si un fastfood... actiunea are ceva legatura cu cinematograful respectiv... repet, nu sunt si gur ca e cu Jet Li.

Cam atat imi amintesc.

 

 

Mai spune niste detalii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al 2 lea il stie cineva?

Al doilea am impresia ca l-am vazut si eu. Chinezul nu lucra la cinema pentru un batran care va fi omorat de dusmanii lui (lu' asta tanar) sau batut foarte tare ? Si parca trebuie sa protejeze ceva pergament sau o piatra si pt asta e protejat de actualul stapan, iar cel ce protejeaza chestia aia nu imbatraneste. :-?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al doilea am impresia ca l-am vazut si eu. Chinezul nu lucra la cinema pentru un batran care va fi omorat de dusmanii lui (lu' asta tanar) sau batut foarte tare ? Si parca trebuie sa protejeze ceva pergament sau o piatra si pt asta e protejat de actualul stapan, iar cel ce protejeaza chestia aia nu imbatraneste. :-?

 

Asta e!!!

 

Nu sti cum se numeste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e!!!

 

Nu sti cum se numeste?

Incerc sa imi aduc aminte, sau sa caut prin mormanul de DVD-uri, poate il vad si imi amintesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incerc sa imi aduc aminte, sau sa caut prin mormanul de DVD-uri, poate il vad si imi amintesc.

 

L-am tot intrebat si eu pe nenea Google, dar nimic...

 

Nu mai sti daca era cu Jet Li sau nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

solved and closed!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...