Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[Prezentare] Diablo 3

Recommended Posts

Poster : diablo3-0-medium.jpg

Numele jocului : Diablo 3

Descriere : Diablo III este jocul de actiune role-playing definitiv si o veritabila continuare a seriei Diablo.

 

Jucatorii vor crea un erou de sex masculin sau feminin avand la baza una din cele cinci clase distincte - barbar, vraci, vrajitor, calugar sau vanator de demoni - fiecare echipat cu o serie de vraji si abilitati. Pe masura ce acesti eroi se aventureaza prin decoruri bogate si variate, dezvaluind o poveste epica si intrind in lupta cu multimi de monstrii si sefi de niveluri dificili, ei vor creste in experienta si abilitati si vor dobandi elemente de puteri incredibile.

 

Actiunea jocului se petrece in Sanctuary, o lume fantastica intunecata. Necunoscut pentru locuitorii sai, Sanctuary a fost salvat acum aproape douazeci de ani impotriva unor forte demonice de catre cativa eroi puternici si bravi. Multi dintre acesti razboinici care au infruntat direct armatele iadului (Burning Hells) - si au avtut ocazia sa supravietuiasca - au inebunit in urma experientelor traite. Restul au incercat sa ingroape amintirile ce ii bantuiesc si sa alunge ororile din gandurile lor. In Diablo III, jucatorii se vor intoarce in Sanctuary pentru a infrunta inca odata raul in toate formele sale.

 

Diablo III este o continuare potrivita pentru Diablo II. Avand aceiasi interfata usoara, actiune rapida si gameplay captivant, aceasta versiune ofera exact ceea ce jucatorii Diablo se astapta si indragesc la aceasta serie. De asemenea, vor exista si noi caracteristici ce vor duce experienta action-RPG Diablo la un nivel superior.

  • Cinci clase puternice la alegere: barbar (barbarian), vraci (witch doctor), vrajitor (wizard), calugar (monk) si vanator de demoni (demon hunter).
  • Motare 3D si de fizica noi noute, imbunatatite cu efecte vizuale spectaculoase.
  • Numerioase zone de interior si exterior ce detaliaza noi regiuni din lumea Sanctuary.
  • Gameplay complet si needitat.
  • Medii inconjuratoare interactive, cu capcane periculoase, obstacole si elemente distructibile.
  • Lumi generate aleator sustinute de evenimente scriptate penru un gameplay dinamic, fara final.
  • O gama larga de monstrii diabolici, cu tipare unice de atac si comportament.
  • Un nou sistem de quest-uri si personalizare a personajului pentru cea mai buna experienta action RPG
  • Noi elemente runestone ce permit jucatorilor sa schimbe aspectul si functionalitatea indemanarilor personajului, permitand personalizare nelimitata a abilitatilor.
  • Functionalitate multiplayer prin intermediul Battle.net cu suport pentru moduri de joc cooperativ si competitiv.
  • Patru setari de dificultate - Normal, Cosmar (Nightmare), Iad (Hell) si Infern (Inferno) - care maresc progresiv provocarea si recompenseaza jucatorii cu armura, arme si artefacte (runestones) mai puternice.
  • Mod Harcore pentru jucatorii ce cauta fiorul de pericol constant, care vine cu posibilitatea de moarte repetata pentru personajul lor.

Cerinte de sistem :

Minimum System Requirements

  • Windows® XP/Vista/7 (latest service packs) with DX 9.0c
  • Intel Pentium® D 2.8 GHz or AMD Athlon™ 64 X2 4400+
  • NVIDIA® GeForce® 7800 GT or ATI Radeon™ X1950 Pro or better
  • 1 GB RAM (XP), 1.5 GB (Vista/7)
  • 12 GB available HD space
  • DVD-ROM (required for retail disc versions only)
  • Broadband* Internet connection
  • 1024x748 minimum resolution

 

Recomanded System Requirements

  • Windows® Vista/7 (latest service packs)
  • Intel® Core 2 Duo 2.4 GHz or AMD Athlon™ 64 X2 5600+ 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • NVIDIA® GeForce® 260 or ATI Radeon™ HD 4870 or better

 

Trailer :

[media=]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=s_dacPRA7p4[/media]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare jocul deabea astept sa apara pe site`uri de pe care pot sa il piratez.

Cerintele jocului nu sunt foarte mari, deci mi-ar merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare jocul deabea astept sa apara pe site`uri de pe care pot sa il piratez.

Cerintele jocului nu sunt foarte mari, deci mi-ar merge.

Mai bine te-ai limita la comentarii de bun simt, ca sa nu iti "piratez" eu tie contul de pe forum vreo saptamana. Ce zici, esti de acord ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diablo 3 este un joc foarte mult asteptat, acum o saptaman in mall, am vazut un pici de 6 ani cu Diablo III in mana... este de mirare.. parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer seamana un pic cu God of War :-? parerea mea. O sa incerc jocul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de ce dar cand ma uit la Gameplay ma gandesc la League of Legends :-?

Share this post


Link to post
Share on other sites

BLIZZARD le da cate o palma tuturor(RIOT GAMES si toate celelalte companii) si le arata ca el este taticul cand vine vorba de online games.Diablo 3...e jocul anului 2012 parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un joc bun,Asemantor jocului este League Of Legends

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum au spus multi altii, si eu cred ca ca Diablo 3 este jocul anului. Din pacate, pentru mine a devenit putin plictisitor sa trec prin aceeasi campanie de inca 3 ori, doar ca sa gasesc niste iteme legendare si sa fac level 60, dar unul dintre oficialii Blizzard declara acum cateva zile ca va implementa un patch cu cateva "surprize" care sa mai elimine din monotonie. Cat despre toate celelalte elemente, precum grafica, storyline si combat, am fost foarte placut surprins si trebuie sa recunosc ca a "meritat" asteptarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat Diablo 3 E destul de misto grafica + ca jocul e super

Share this post


Link to post
Share on other sites

chiar nu am jucat diablo 3 nu stiu cat de frumos este dar din ce vad in trailer pare foarte interesant, diablo 1 si 2 am jucat si imi placea foarte mult :)) imi pierdeam toata ziua jucand :)) , am mici emotii cu acest joc :)) poate stau iar in casa :)) sa ma joc :O:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos jocul, il voi incerca si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diablo 3 este un joc foarte mult asteptat, acum o saptaman in mall, am vazut un pici de 6 ani cu Diablo III in mana... este de mirare.. parerea mea.

 

Hai ma frate, un pici de 6 ani?!Nu e chiar asa de usor Diablo, da nici unu de 6 ani, nu mai exagerati asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diablo 3 este un joc foarte mult asteptat, acum o saptaman in mall, am vazut un pici de 6 ani cu Diablo III in mana... este de mirare.. parerea mea.

Daca era asa, si sa nu fie maicasa sau taicaso pe acolo, il luam si fugeam acasa :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un joc foarte mult asteptat, o sa il incerc neaparat, este foarte frumos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La ce se astepta lumea,Diablo 3 mi se pare un mare `fas`. Singurul lucru pe care il admir este grafica Cut`Scenurilor. In rest,nu imi place.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine nu merge sa il instalez .. imi da o erroare

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...