Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

GTA 5, amanat pana in septembrie

Recommended Posts

483.jpeg

 

Grand
Theft Auto 5, jocul celor de la Rockstar Games, a fost amanat pana pe data de 17 septembrie, 2013. Motivelul este unul standard, fiind invocata nevoia de timp pentru mai multa atentie detaliilor.
GTA 5 trebuia sa fie lansat in primavara anului 2013, pentru PlayStation 3 si Xbox 360. Pana in acest moment, Rockstar nu a confirmat si varianta pentru PC, aceasta tactica fiind totusi folosita si la lansarea jocului GTA 4.
 

Echipa Rockstar a cerut scuze jucatorilor care asteptau noul GTA, asigurandu-i ca intreaga echipa lucreaza pentru finalizarea jocului: "To all Grand Theft Auto fans, please accept our apologies for the delay, and our promise that the entire team here is working very hard to make the game all it can be. We are doing all we can to help ensure it will meet if not exceed your expectations come September – we thank you for your support and patience."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un singur lucru pentru Rockstar Games, tipic

Share this post


Link to post
Share on other sites

La fel cum au facut si cu GTA 4. E o strategie dupa parerea mea... ii face reclama peste reclama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca deja s-au facut precomenzi. Numai sa nu se piarda si sa iasa un mic scandal.

Sunt de aceiasi parere cu DStefan. Sigur este o strategie din partea lor. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma, timpul inseamna bani pentru cei de la Rockstar Games

Tot ei pierd din treaba asta. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm.....

 

@aSisTeNt - Niciun studiou nu ii poate depasi pe cei de la Valve: https://developer.valvesoftware.com/wiki/Valve_Time si da Rockstar Games au avut si ei anumite intarzieri dar cand un joc aparea pe piata, nu cred ca te plangeai de buguri.

 

Cat despre strategie de market, nu stiu ce sa zic, dar cei de la Rockstar Games au facut primul trailer public prin Noiembrie 2011 (O puteau face foarte usor in Iunie cand a fost E3), dupa a venit 2012 E3, nu a fost nici vorba de GTA V atunci dupa al 2-lea trailer l-au lansat in Noiembrie 2012, pai daca tu nu iti faci reclama la joc cand este cel mai mare eveniment de gaming din lume, inseamna ca nu ai nevoie de reclama. Si oricum, la cat de cunoscut este acest joc, credeti ca are nevoie de marketing pentru a afla lumea de el? Si sa nu uitam, sunt sigur ca vroiau sa termine anu fiscal cu un plus mare, din acest motiv vroiau sa lanseze jocul in Martie, pentru a le oferi un boost, dupa vin actionarii sa cumpere la ei, sunt sigur ca nu vroiau sa aibe acest delay.

 

Eu unul inteleg aceasta intarziere, unu din faptul ca au avut ceva jocuri cu intarzieri, dar si cand aparea, nu te loveai de tot felul de bug-uri sau mai stiu eu ce, si din al 2-lea rand, aceasta declaratie:

"Just how big is this world? Art director Aaron Garbut crunched the math. When you include interior and exterior spaces together, Los Santos is bigger than the worlds of Red Dead Redemption, San Andreas, and Grand Theft Auto IV combined, with room to spare."

 

Pai San Andreas are o mapa uriasa, GTA la fel, Red Dead Redemption, pai aia e o mapa in care mergi 30 minute pe drum pentru a ajunge din oras in oras, e extraordinar de mare, si cand spui ca mapa din GTA V va fi mai mare decat cele trei mape la un loc, pai doar sa iti imaginezi cata munca intra acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Just how big is this world? Art director Aaron Garbut crunched the math. When you include interior and exterior spaces together, Los Santos is bigger than the worlds of Red Dead Redemption, San Andreas, and Grand Theft Auto IV combined, with room to spare."

 

Pai San Andreas are o mapa uriasa, GTA la fel, Red Dead Redemption, pai aia e o mapa in care mergi 30 minute pe drum pentru a ajunge din oras in oras, e extraordinar de mare, si cand spui ca mapa din GTA V va fi mai mare decat cele trei mape la un loc, pai doar sa iti imaginezi cata munca intra acolo.

 

Chestia asta am citit-o undeva anul trecut si am ramas foarte surprins.

Intradevar SA are o mapa destul de mare si fac o comparatie intre aceasta si ce ar putea iesi din toate insumate. :O

Apoi munca a fost acolo, sa creezi atata spatiu si sa pui obiecte, strazi si asa mai departe. Totusi ei sustin ca au terminat de facut jocul si acum doar il imbunatatesc, dar cine stie.

Si iarasi o sa ne miram cand vedem cerintele de sistem. O sa zicem "de ce 50 GB spatiu pe HDD ?". Pai de ce, pentru ca este un joc uriaaaaaaaaas. :-? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru chestia asta au foarte mult de pierdut... toti asteptau cu sufletul la gura lansarea a GTA 5 si au prelungit.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"When you include interior and exterior spaces together, Los Santos is bigger than the worlds of Red Dead Redemption, San Andreas, and Grand Theft Auto IV combined, with room to spare."

 

Wow, o sa fie un joc bun cred eu... nici nu vrea sa-mi imaginez cum va fi gameplayul in mpd MP... Pe langa povestea jocului SP, sunt curios ce si cum se va juca MP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"When you include interior and exterior spaces together, Los Santos is bigger than the worlds of Red Dead Redemption, San Andreas, and Grand Theft Auto IV combined, with room to spare."

 

Wow, o sa fie un joc bun cred eu... nici nu vrea sa-mi imaginez cum va fi gameplayul in mpd MP... Pe langa povestea jocului SP, sunt curios ce si cum se va juca MP.

 

Nu iti face sperante ca GTA V va avea un multiplayer free. Va trebui sa iti cumperi jocul ca sa joci multiplayer. Si totusi cine ar da vreo 5 milioane pe un amarat de joc ?

 

Pe mine unul m-a suprins cand am vazut primul gameplay GTA IV, deaia si dureaza atata pana la lansare, vor sa il faca cat mai perfect. GTA V va fi un nou pas spre o noua era a jocurilor, ganditi-va cum ar arata un joc cu o grafica foarte aproape de realitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea mea jocul nu va iesi in Sempembrie cum spun iei , sigur vor incerca sa il termine cat mai repede , nu cred eu ca vor amana atata din moment ce multi l-au comandat deja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...