Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

DEY2010

eG TV - Afaceri ilegale

Recommended Posts

Titlu oficial: Afaceri ilegale

Data lansarii: 7.05.2010

Durata: 5:25

Scurta prezentare: o scurta urmarire

Partea 1

Partea 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

destul de reusit dar la partea a 2-a nu se intelege nimik din ce ati scris nota 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filmul este absolut GROAZNIC fara suparare, nu vorbesc ca stiu eu sa fac filme sau nu stiu ce :))

 

Cateva sfaturi:

 

  • Invata sa folosesti programe de filmat/editat filme nu toate prostiile
  • Cand scrii o propozitie, o fraza incearca sa o scrii perfect corecta nu cu prescurtari ,etc...
  • Grafica este absolut oribila mai ales la partea a 2-a =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam sec filmuletul...ai filmat cu fixul a 2a oara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, ai incercat sa faci ceva, de la nivelu asta au inceput toti cei care acum sunt experti in moviemaking, informatiile scrise aici te-ar putea ajuta sa faci mai bine un film: click. Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cham al doilea film care lam facut .. am filmat cu xfire :) primu film care lam facut lam facut de 50sec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca sa folosesti un program de editat mai bun,un program de filmat mai bun,si mai ales..incearca sa scrii mai caligrafic si textul nu-l mai pune pe mijlocul ecranului..

 

7 !

Share this post


Link to post
Share on other sites

da , multumesc all pt indicatii

Imi puteti spune ce programe sa folosesc?

am folosit

- xfire

- windows movie market

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai aici informatiile de baza : http://forum.egaming.ro/moviemaking-tutori...ics-t24636.html (ce programe sa folosesti, codecul ca sa il salvezi in HD). Ai poze, iti este explicat totul cum trebuie.

 

Inteleg ca pe server scrii cum scrii, da' in filmulete incearca sa scrii cum trebuie, nu cum scrii de obicei.

Actiunea filmeaz-o din mai multe unghiuri. E destul de plictisitor sa te uiti la o actiune filmata dintr-una.

Iti da senzatia ca acuma te-ai gandit sa faci film, ai filmat 5 minute si ai terminat.

 

Succes pe viitor.

 

Parerea mea e aceeasi cu a celor de mai sus:

Calitate proasta, gramatica si mai proasta, aceeasi melodie la amandoua partile (o asculti prima data si la a doua parte deja esti satul de ea).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai sunt vremurile acelea, cand toti jucau pentru distractie, acum din cate am vazut cam toti joaca pentru bani,case,masini si au uitat ce era pe vremuri. Filme din cate vad nu se mai fac ca inainte, ba chiar deloc.

 

Totusi iti dau un 8.50 pentru incurajare si pentru ca ai incercat sa faci un film,succes la urmatoarele filme ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nu mai sunt vremurile acelea, cand toti jucau pentru distractie, acum din cate am vazut cam toti joaca pentru bani,case,masini si au uitat ce era pe vremuri. Filme din cate vad nu se mai fac ca inainte, ba chiar deloc.

A spus totul.

8... dar incearca cam hack, fraps si sony vegas sau alt program de editare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mult prea simplu. incearca sa te uiti la cateva filme mai frumoase si sa faci sa iasa cat mai bine, multa bafta in continuare :)

8 !

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 Mult prea simplu.Oricum bafta pe viitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte sec. N'are pic de stralucire.

 

- calitate 0

- gramatica limbii romane "te'a batut" la scor mare

- inovatii 0

- muzica este in neconcordanta cu asa zisa actiune.

 

Deci acest film nu a adus nimic nou. Incearca sa vii cu idei care sa surprinda si care sa faca pe oricine se uita la filmulet sa mai vrea sa'l vada inca odata.

 

Mai bine nu dau nota, nu de alta, dar n'as vrea sa te supar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DEY asta e filmuletul la care ma-m enervat si am plecat :)) !

Oricum destul de reusit ! Nota 7 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

SoundSofLife , primu film care lai facut a fost de nota 10?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vai , lasa-te de sportu` asta :)) .Sincer,in ce film ai vazut tu subtritrare rosie , si scrisa cu prescurtari , etc. ?Sau cum sa pui culoarea la subtritrare ROSIE :) . Totusi ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol :)) ce filmulet cu prescurtari cu subtitrare rosie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

scrisu ala e total aiurea :)

pe mijlocu ecranului ...

comenzile puteai sa-ti pui si u niste binduri cv :))

iar actiunea....aiurea rau...!! te urmareste ala pe o sina de tren 3 sferturi de film...

 

un 5 cu indulgenta :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vai , lasa-te de sportu` asta :)) .Sincer,in ce film ai vazut tu subtritrare rosie , si scrisa cu prescurtari , etc. ?Sau cum sa pui culoarea la subtritrare ROSIE :) . Totusi .... � �

 

Cat despre calitate ... n-am ce zice , e super super PRAF .

Foarte frumos,poate ca DEY a inceput asa,si peste ceva timp va ajunge un bun editor,asa ca mai bine l-ai incuraja in loc sa dai comentarii de genul ,sau mai bine numai da. Incearca sa faci si tu un film,sa depui putina munca la el,apoi sa-l postezi si sa primest commenturi de genul ,o sa vezi ce bine o sa te simti ..

 

DEY ,filmul este destul de frumos,pe viitor incearca sa folosesti FRAPS 3.0.0 ( il gasesti pe filelist sau mininova ) si sa salvezi filmul .avi sau wmv. O nota ar fi 8/10 ,pentru incurajare.

Din cauza unor oameni ca tine ( care sunt din pacate in numar mare ) eu m-am lasat de moviemaking,apoi de samp ~

Share this post


Link to post
Share on other sites

what.... the....hell ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ms all pt incurajari etc. data viitoare o sa incerc mai bine

PS: programu de editat e bun Windows Movie Maker ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este stralucit dar destul de bine , 7.50

 

Acum cateva sfaturi:

#1. Incearca sa ascunzi comenzile la care trebuie sa folosesti chat-ul... fa rost de niste bind-uri

#2. Ca sa ii dai filmului un pic de dinamicitate si stil foloseste secvente scurte (2-3sec) cu cadre filmate cu CAM HAC :)) (GTA SA Camera Hack)

#3. Inainte sa filmezi fati un scenariu cat de cat... nu trebuie sa il scri doar tii minte ce "trebuie" sa se intample ca sa aiba ceva sens filmu

#4. Incearca sa filmezi pe bucati... Un singur "Play" si un singur "Stop" duce la intamplari cam haotice :), Daca a gresit vreun actor ceva ar trebui sa reiei toata faza de la inceput ... si crede-ma devine stresant ;).

#5. Incearca alte programe de editat (Sony Vegas , Adobe After Effects, etc.) si lucreaza un pic la sincronizare ;).

 

Cam atat pentru moment, asteptam poate alte "productii" :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine ma uit la Titanic varianta SaMp , sincer.Deci in primul si in primul rand m-a deranjat scrisul incorect , pe mijlocul ecranului din cauza caruia nu puteam urmari bine "actiunea".(App de scris , unde te crezi? , crezi ca ajungi undeva daca prescurtezi cuvintele aiurea? , ti-e lene sa scrii corect?Uita-te la scrisul tau si uita-te la scrisul unui moderator nu numai ca scrie corect ci are si un vocabular mai vast ca tine).2.Si unde s-a ajuns?Deci dupa ce a cumparat Edd arme , Dey2010 si Edd au fost urmariti de catre Killerkiller11 iar apoi omorandu-l pe killerkiller11 Dey2010 si Edd au scapat .....Ok si?3.Prea ireal , nu ai ales prea bine zonele unde ai filmat in legatura cu asta m-a cam deranjat faptul ca tu cand ai iesit cu masina din garaj , dupa ce killerkiller11 a fost lichidat ai urcat direct din garaj pe un deal ceea ce nu este prea real si nu se face.Sunt multe lucruri de care trebuia tinut cont , lucruri elementare , mai bine invata prima data sa faci un film si dupa aratani-l......

 

----|

 

Edit :

 

PS : 4 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...