Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[Closed] Call of Duty: Black Ops se lanseaza astazi in Romania

Recommended Posts

Call of Duty: Black Ops se lanseaza astazi in Romania

 

Iata ca cel mai asteptat joc al anului a fost lansat incepand de azi noapte in magazinele de retail din toata lumea. Si din cate se pare asteptarea a meritat, intrucat cei de la Treyarch nu s-au dezis, oferind prin Call of Duty: Black Ops, una dintre cele mai profunde si intense experiente Call of Duty de pana acum.

 

Dezvoltatorii au vrut sa le ofere fanilor Call of Duty pachetul de entertainment suprem. Black Ops aduce cu sine o experienta single player epica si cinematica, o incredibila oferta multiplayer si ore nesfarsite de co-op cu zombie.

 

Lansarea titlului culmineaza cu pre-comenzi record, si daca stam sa ne gandim ca versiunea Call of Duty Modern Warfare 2 a generat anul trecut vanzari de peste 1 miliard de dolari, Black Ops are toate sansele sa doboare si recordul la incasari, cu atat mai mult cu cat pentru prima data in istoria seriei, jucatorii au parte de o experienta 3D, prin intermediul ochelarilor speciali.

 

call-of-duty_-black-ops_articol.jpg

 

Jocul a fost incadrat in categoria M (destinat persoanelor cu varste peste 18 ani), care implica un continut ridicat de violenta, sange si droguri, dar exista de asemenea si o versiune pentru tinerii care nu au implinit inca 18 ani, dezvoltata doar pentru Nintendo DS.

 

Fanii au la dispozitie si o editie de colectie, disponibila pe Xbox 360 si PlayStation 3. In plus, pachetul Prestige Edition reuseste sa intreaca orice asteptari: contine un vehicul de supraveghere RC-XD cu telecomanda, numai buna pentru spionaj, care are atasata si o camera video, ce poate transmite de la o distanta de 60 de metri.

 

Totodata, editia Hardened include o medalie in editie limitata si patru harti suplimentare. Insa, pentru toate aceste “bunatati” gamerii trebuie sa mai scoata destui bani din buzunare.

 

Pentru mai multe detalii despre Call of Duty: Black Ops, dar si pentru cele mai noi update-uri si pareri de la utilizatori, vizitati pagina oficiala a jocului.

 

In toata lumea, evenimentele de lansare ale CoD: Black Ops au fost realizate cu foarte mult fast si au avut parte de mii de invitati. De la proiectii gigantice, DJ-i si tancuri reale defiland prin multime pana la concerte, invitati celebri si multe, foarte multe ore de joc, Black Ops este, incepand de astazi, pe buzele tuturor.

 

Lansare in Romania: La noi in tara, lansarea va avea loc oficial astazi incepand cu ora 19.00 in cadrul magazinului MediaGalaxy din Mall Vitan, Bucuresti.

 

watch?v=w0_r4-eTmlA

 

watch?v=h_fsM6LBi54

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru doritori jocul a aparut pe diferite tracker-e.In ciuda faptului ca multi gameri zic ca BO nu se ridica la nivelul celorlalte CoD-uri, dupa parerea mea este foarte bine lucrat si acesta si merita jucat din plin.Grafica nu este splendida insa acest lips este acoperit de gameplay-ul fascinant pe care il are.Precum si precedentele, storyline-ul nu este foarte bine lucrat (putin cam incurcat in anumite locuri) insa, spre fericirea tuturor, jocul pastreaza atmosfera de razboi minunata.

 

Momentan, notele ar fi acestea:

 

Grafica: 8.5

Sunet: 9.0

Gameplay: 9.0

Multiplayer: - (inca nu am jucat)

Storyline: 8.0

Impresie: 9.0

Overall: 8.5 - 9.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

5.6 milioane copi vandute , $360 millioane si asta doar in 24h de la lansare batand recordul lui MW2 cu 4.7 million copi vandute si $310 milioane.

 

Interesant storyline dar scurt , terminat in 3h si 22 min, anyway , 79% din cei intrebati au spus ca au cumparat acest joc pentru multiplayer (Si eu sunt unul din ei ^_^)

 

Ce face call of duty din multiplayer , nimeni nu reuseste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da este un joc frumos..

Dar pot sa spun ca ma asteptam la ceva mai " extra ". in schimb mi-a placut foarte mult Medal of Honnor.. mi-a placut chiar foarte mult.. in fine..

sa il jucam asa cum e :-??

Share this post


Link to post
Share on other sites

abia astept sa-l iau la ps3 pt ca am modern warfare 2 de ceva timp si asteptam cu sufletul la gura Black ops :-??:)

la modern sunt in prestige mode :):X

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit, il asteptam de mult! Pare senzational din ce vad pe aici.

Sa trecem la Download acum :-??.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Downloadat&Instalat.

 

Sa sper ca va fii bun lafel ca celalalte . Raman la parerea mea ca COD:MW2 a fost cel mai bun , sa vedem daca acesta-l intrece.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...