Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Collonelu

Gossip Girl

Recommended Posts

gossipgirlimagelq7.jpg

 

 

Serialul urmareste intamplarile unor liceeni de bani gata care sunt barfa unui blog.

Blog pe care o anonima barfitoare posteaza cine cu cine s-a mai cuplat, cine de cine s-a mai despartit cine cu cine s-a mai certat ! Pot spune ca este blogul liceului care urmareste intimitatile personajelor principale.

 

Serena Van der Woodsen este iubita lui Dan Humphrey. Cei 2 fac parte din lumi diferitelucru ce le aduce o serie de neplaceri, insa fac fata oricarei situatii ca deh.. dragostea invinge intotdeauna ! Dan este un baiat frumos si foarte destept, insa sarac, dar relatia cu Serena nu-i aduce acesteia decat beneficii, reputatia ei nefiind atat de buna in trecut

 

Blair Waldorf si Nate Archibald.. un cuplu frumos si atat !!! Se pare ca nu sunt foarte potriviti unul cu altul in ciuda faptului ca sunt impreuna de foarte multi ani. Nate o doreste pe Serena, iar Blair cam calca in strachini biggrin.gif.

Blair nu este tocmai o fata linistita si se tine de muuulte rautati, pot spune ca face din aceiasi categorie cu Chuck!

 

Chuck Bass, “personajul negru” al serialului. Un tanar bogat care e mereu pus pe santaj. Atunci cand face ceva rau , este cel mai satisfacut ! Este prietenul cel mai bun al lui Nate, dar si cel mai mare fustangiu reuseste chiar sa se culce cu Blair !

 

Jenny, surioara mai mica a lui Dan, este adesea tinta rautatilor lui Blair. Jenny incearca sa tina pasul cu fetele care sunt mereu in ton cu ultimele tendinte ale modei, si ar face orice sa poata participa la petrecerile organizate de Blair. De multe ori e luata de fraiera, si tot de multe ori cade in capcanele intinse de Blair! Insa micuta Jenny nu e atat de prostuta cum cred unii, si reuseaste sa se razbune de fiecare data !

 

 

Americanii sunt la fel de inebuniti dupa el, serialul avand un boom mediatic cu ocazia reinceperii difuzarii sale, s-a scris de el absolut peste tot. Protagonistii acestui serial au aparut pe coperta revistei “New York” - care a desemnat Gossip Girl “best show ever” biggrin.gif

 

Momentan exista doar un sezon , primul episod din sezonul doi avand premiera pe 1 septembrie. Aveti aici un trailer pt sezonul 1 click me. Mai multe detalii pe http://www.imdb.com/title/tt0397442/ si pe http://www.tv.com/gossip-girl/show/68744/s...results;title;1

 

@ personal mi-a placut ff mult serialul si abia astept urmatorul episod

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam uitat si eu la cateva seriale pare interesant cred ca il voi lu in pc sa ma uit la tot :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt mare amator de seriale ... dar de cand am terminat primul sezon din Gossip Girl ma uit intruna. E un serial superb, e fix genul meu (adolescenti, bani, NYC, moda etc.). Vi-l recomand cu mare placere, nu este episod la care sa te plictisesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sa-l incerc :)..

multumesc mult pentru recomandare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

my fav xD m-am uitat in 5 zile la primu sezon si acum am trecut la al 2-lea, am vazut 12 episoade in 2 zile :)) maniac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai tare serial pe care l-am vazut vreodata.Pana acum 2 zile , cand am inceput sa ma uit la el a fost BMS , dar acum , e pe primul loc.

Foarte captiv serialul , incepi sa te uiti la un episod si nu prea te poti opri.Te face sa iti doresti nespus de mult sa fii in locul lor.Au o viata de nota 10

 

Merita sa va uitati le el.Un serial de nota 10*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un serial pe cinste , nu pierd nici un episod. :lolidiot:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte captivant si iti atrage atentia serial cu serial, merita vazut :bananadance:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam uitat de vre-o cateva ori la el, e cam plictisitor, multa intriga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merita vazut acest serial adevaru este ca e cam multa intriga dar in rest e misto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar inca il urmaresc astept sa apara episoade noi pentru a le viziona , Nota 10 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E destul de interesant . Recomand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-se pare un serial bun. Il voi lua si eu sa il vizionez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima data cand l-am luat ma gandeam ca va fi ca One Tree Hill dar m-am inselat.E ok serialul dar nu e genul meu :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Superb Filmul

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...