Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

d3agLe

eG TV - Ghost Town Movie

Recommended Posts

Titlu oficial: Ghost Town Movie

Data lansării: 18.09.2011

Gen: Horror / Thriller / Drama

Durată: 8:45

Scurtă prezentare: Filmul incepe intr-un club , d3agLe (eu) si CaRaMeLL (prietenul lui d3agLe) se distreaza , cand vine momentul ca d3agLe sa plece CaRaMeLL ii sugereaza o scurtatura (pe care o auzise de la un batran) spre casa pentru a economisi timp.Ajungand in dreptul unui drum care parea exact a fi acela pe care l-a descris CaRaMeLL intoarce si o i-a pe acesta, ajungand intr-un orasel pustiu , radioul si motorul se opresc, urmand sa se petreaca fenomene stranii.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=-BurbmHsLFA

 

PS: Urmariti HD daca va permiteti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mi se pare un film foarte bun... Totusi apreciez efortul. La editat este ok , dar povestea filmului nu este una tocmai buna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este cine stie ce dar mie mia placut sfarsitu a fost nasol dar e bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu fiti rai. Filmul este destul de ok, bine regizat dar nu zic ca este perfect. Il felicit pentru munca depusa....

 

--Poate ati vazut si voi Paranormal Activity 1,2. Ceva in genul :))))

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine m'au luat umpic fiorii cand nu mai mergea masina :))

Film reusit nota 10!! si +2 de la mine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frate , m-ati impresionat , foarte frumos !!!!! FELICITARI !!!!

Numai faza cu saritu in masina nu mergea dar nota 20 !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ii cam plictisitor filmul...Sfarsitul ii mai fain .

 

6/10

 

Oricum bravo pentru munca depusa :clap2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos filmu,umpic cam lung dar e bun :D 9/10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce pot sa zic. Nu trebuia sa se vada acel mesaj de la CamHack si povestea e cam aiurea, in realitate daca vezi o fantoma ( Doamne Fereste ) nu te duci dupa ea sa o cauti sau sa o intrebi "Stai , te rog, spiritule"...

In rest e destul de bine, nu am ce comenta. O nota ar fi 9.50/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)), Interesant :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pofaaa....frate e atat de frumos. :| trebuie sa imi spui si mie cum ai facut "fantoma" aia...

 

apropo, ai plus 1 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ce sa zic efecte frumoase suntete bune, povestea destul de buna .. dar totusi trebuiau mai multe personaje mai multa actiune .. In rest a fost gorzav .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tare :)) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos filmul , felicitari pentru munca depusa .

 

@ Vad ca unii stiu doar sa critice... . Daca era un film de a lui sabzaky de 10 minute , cateva manele si injuraturi v'ar fi placut la nebunie. Tot ce vreau sa zic este ca nu apreciati munca depusa . Salut'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos :D imi place mai ales sfarsitul :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

FELICITARI

un film excelent si efctele :dancerock:

sa mai faketi tot asa filme :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru munca depusa, arata bine insa ai cateva minusuri pe care sigur le-ai observat si tu. Este cam lung filmul, 8-9 minute si sunt sigur ca nimeni nu a stat sa se uite la absolut tot filmul. Fiindca se vede ce ai scris de la cam hack iar este un minus... Per total arata bine. Nu vreau sa iei ce am scris aici ca pe critici ci ca pe niste sfaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand vreau sa va multumesc pentru parerile/sfaturile/incurajarile facute.

In al 2-lea rand sa raspundem la intrebarile/nelamuririle legate de film:

Majoritatea v-ati intrebat presupun de ce e asa de plictisitor/lung filmul:

-1 motiv ar fi pentru ca majoritatea filmelor tin 5-10 minute

-alt motiv ar fi pentru ca o parte din film nu este regizat, sa va explic, la inceput cand am luat mod-ul cu fantoma l-am testat desigur,acesta aparea o singura data si disparea, ei bine se pare ca,cand am filmat de la ora 23:00 aceea fantoma apare de mai multe ori in diverse locuri chiar si in spatele meu, de exemplu la 4:04 nu a fost regizat si m-am speriat foarte tare cand a aparut din senin in spatele meu.

-sper ca v-am lamurit!

IniTial, nu cred ca pot sa fac ceva in privinta chestiei cu camhacku , si sa iti zic si care e faza cu replica aceea , daca tu de exemplu ai sta intr-un loc bantuit mult timp , este firesc ca la un moment dat sa te enervezi si sa zici ceva de genu: "Lasa-ma ba in pace" sau "Ce am facut?", in cazul din film eu vroiam sa cer explicatii.

i0NuTzZz, acela este un cleo mod simplu de bagat.

Kawasaki, toate criticile le-am luat ca pe niste sfaturi stai linistit,nu prea stiu eu sa schimb setarile la camhack + presupun ca nu am cum sa ascund acele afisari.

 

Sper ca v-am lamurit pe toti!

Va multumesc inca odata pentru parerile/sfaturile/incurajarile dar si pentru ce care ati vizionat filmul.

Astept in continuare pareri/sfaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

9/10

Ai avut o singura greseala la dialog , nu spun care este undeva pe la inceput.Daca nici tu nu ai observat-o PM me :)).

Sunetele au fost foarte bune. Masina , chiar nu puteai gasii alta? Luai un Buffalo si acolo nu sarea in el . Modul , ar fi trebuit sa pui altul sau efectiv sa-l lasi asa.

Oricum 9\10 si un +1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E dragut filmu', felicitari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o intrebare :-? Femeia aia cu apare acolo ? Tu o faci sa apara ?

 

 

Felicitari pentru film este interesant :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos filmul , felicitari pentru munca depusa .

 

@ Vad ca unii stiu doar sa critice... . Daca era un film de a lui sabzaky de 10 minute , cateva manele si injuraturi v'ar fi placut la nebunie. Tot ce vreau sa zic este ca nu apreciati munca depusa . Salut'

God ,in sfarsit cineva care are dreptate.

Cat despre film ,a fost destul de reusit ,dar daca folosesti Sony Vegas ,taie putin din partea superioara a videoului si de jos ca sa nu se mai vada mesajele de la cam hack si ceasul. In rest ,totul a fost ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi place. Efectele si sunetul sunt super :X

Era bine daca jucau mai multi actori in film :P Nota 8,50

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...