Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[News] PES 2013

Recommended Posts

PES 2013

 

132.jpeg

 

PES 2013 a fost anuntat de Konami, jocul urmand sa fie lansat in toamna anului 2012. Este de asteptat ca jocul sa fie disponibil pentru PlayStation 3, Xbox 360, iOS, Android, Wii, 3DS, PlayStation Vita si PC.

 

Pro Evolution Soccer este singurul joc care detine licente pentru UEFA Champions League, UEFA Europa League si UEFA Super Cup . Vedeta care va figura pe coperta jocului va fi tot Christiano Ronaldo, la fel ca si in editia de anul trecut, Pro Evolution Soccer 2012.

 

Un nou trailer va fi lansat pe data de 24 aprilie, asa ca vom reveni cu detalii.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut trailerul azi dimineata, e super. Eu nu sunt un infocat al fotbalului, dar ce-mi place la PES (cel putin la editia 2012), pe langa faptul ca iti ofera o atmosfera cat mai apropiata de realitate, este la campania Become a legend, deoarece trebuie sa pleci de jos si sa ajungi sus, nu ca la Fifa, unde iti alegi jucatorul, in ce echipa vrei sa joace si atat. Asta mi se pare ar fi un mare + , deoarece iti ofera o determinare mai mare si fascinatia e pe masura. Singurul lucru care nu-mi place, este Liga FA aka Premier League, unde echipele au numele si siglele schimbate.

 

Per total, jocul e destul de ok si il recomand tuturor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea mea, debut trailer-ul care a aparut are o grafica si un gameplay foarte bun. Sper ca anul acesta PES sa fie peste FIFA si cred ca asta se va intampla. Daca adauga mai multe ligi licentiate v-a fii sigur peste FIFA. Mai astept si alte noutati sa imi fac o parere mai mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot timpul Pes-ul a fost peste Fifa , am jucat 12 si nu e asa de "real" ca Pes 12 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot timpul Pes-ul a fost peste Fifa , am jucat 12 si nu e asa de "real" ca Pes 12 .

Bine....

Frate,Fifa e mult mai tare,Are un gamplay Excelent si o atmosfera de joc impecabil de reala

Pes? Pes de la 2009 in sus a incept sa aibe Jocuri bune,bune ma refer la Grafica.Grafica este in prin plan la Pes si felul in care arata un jucator(real,seama la fata)

In rest,Pes este un esec,mie unu nu`mi place,FIfa e mult mai tare,il recomand si este un joc excelent si bine gandit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traileru l-am vazut de mult :)) dati like pe facebook celor de la konami pes :) Si exact cum zice Valk cu become a legend deacord frate :) eu deaia si joc PES 2012 pentru become a legend am 21 de ani si deja am jucat la echipe mari :)) acuma sunt la Real Madrid cel mai tare manager si ceva banuti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi amintesc ca prima data cand am jucat PES :X primul lucru pe care l-am spus a fost "Cat de real poate fi acest joc" si cu siguranta voi spune lafel si la PES 2013 :X asta daca ma va tine tractorul meu ... Enervant e la PES ca nu are setarile controalelor mai normale :(( ori sunt eu obisnuit cu controalele de la FIFA :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca poti spune ca PES este peste FIFA. Experienta celor care au creat FIFA este vasta, ei fac jocuri si isi imbunatatesc gameplay-ul de la titlu la titlu de prin 1998 incoace. PES se bazeaza mai mult pe grafica, dar mai au destul de mult ca sa ajunga la nivelul actual al FIFA. Chiar daca KONAMI este infiintat in 1969 iar EA in 1982, cei de la EA au scos pe piata cele mai bune titluri sportive in materie de jocuri, in opinia mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am ce spune,eu credeam tot timpul ca fifa este "seful",dar cand am auzit de PES si l-am incercat am ramas uimit de game-play-ul jocului[in 2008] Fifa V.S PES,era clar ca PES era deasupra Fifa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am aflat si eu de el. a aparut de ceva timp pe Facebook un profil PES 2013 care anunta diferite news-uri despre joc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare diferenta din trailer fata de 12, va fi peste FIFA 13.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...