Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stefan94

[Closed] Assassin's Creed: Revelations

Recommended Posts

2n6vrwo.jpg

 

 

Iată ca Ubisoft recidivează şi in 2011, anunţind un nou joc al seriei, numit Assassin's Creed: Revelations. Acesta este din nou strins legat de evenimentele din Assassin's Creed II şi Brotherhood, urmind a finaliza povestea lui Ezio Auditore da Firenze. De această dată insă, şi eroul primului joc - Altair - va fi la rindul său jucabil. Nu in ultimul rand, Desmond Miles va reveni, acesta fiind personajul care ii intruchipează pe ambii eroi prin intermediul maşinăriilor Animus. Acţiunea va avea loc ?n Impreriului Otoman, in vestitul Constantinopol.

 

Realizarea jocului este supervizată de Ubisoft Montreal, in procesul de producţie fiind implicat şi studioul Ubisoft de la Bucureşti. De asemenea, Revelations va readuce şi multiplayer-ul, intr-o variantă imbunătăţită.

 

Assassin's Creed: Revelations este aşteptat in luna noiembrie a acestui an, fiind anunţat pentru Xbox 360, PlayStation 3 şi PC. Cel mai probabil insă, versiunea de PC va fi amanată pană ?n primăvara anului viitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMG OMG OMG OMG ce tare ! Abia astept sa apara jocul asta, iubesc seria Assassin's Creed. Abia astept sa vad ce o sa se intample cu Desmond.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O serie geniala cu o poveste senzationala, iar acest al 4-lea joc va fi pur si simplu perfect.

Faptul ca o sa il readuca si pe Altair (protagonistul primului joc) in prim plan este cea mai buna chestie, pentru ca nu se stie prea multe despre el, desi a mai aparut o singura data in Assassin's Creed II, cand se pare ca avea o relatie cu Maria de Acre.

 

Curios, pun pariu ca jocul acum va avea 3 planuri: Cel al lui Altair despre care stim foarte putin, Cel al lui Desmond care ne lasa cu gura cascata dupa finalul fiecarui joc, si cel al lui Ezio despre care stim prea multe si nu intelegem ce s-ar mai putea zice despre el in acest joc :)).

 

Oricum, sunt un mare fan al seriei, si deja sa astept inca 6 luni pana la aparitia jocului mi se pare enorm, ca sa nu mai zic ca il vor prezenta oficial la E3 acum in iunie, unde mai mult ca sigur vor avea si un trailer ce ma va lasa cu gura cascata si imi va starni si mai mult nerabdarea :)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

O serie geniala cu o poveste senzationala, iar acest al 4-lea joc va fi pur si simplu perfect.

Faptul ca o sa il readuca si pe Altair (protagonistul primului joc) in prim plan este cea mai buna chestie, pentru ca nu se stie prea multe despre el, desi a mai aparut o singura data in Assassin's Creed II, cand se pare ca avea o relatie cu Maria de Acre.

 

Curios, pun pariu ca jocul acum va avea 3 planuri: Cel al lui Altair despre care stim foarte putin, Cel al lui Desmond care ne lasa cu gura cascata dupa finalul fiecarui joc, si cel al lui Ezio despre care stim prea multe si nu intelegem ce s-ar mai putea zice despre el in acest joc :)).

 

Oricum, sunt un mare fan al seriei, si deja sa astept inca 6 luni pana la aparitia jocului mi se pare enorm, ca sa nu mai zic ca il vor prezenta oficial la E3 acum in iunie, unde mai mult ca sigur vor avea si un trailer ce ma va lasa cu gura cascata si imi va starni si mai mult nerabdarea :)).

 

Intradevar asa este . Este un joc genial din punctul meu de vedere , debea astept sa apara . Eu am terminat AC 1 si 2 nu l'am mai apucat deoarece a trebuit sa imi reformatez PS3-u . oricum acum cateva zile mi'am luat o placa video mult mai buna [ pentru gaming ] si m'am apucat de brotherhood :> Sper ca o sa il termin si eu curand :)) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand va aparea exact? Cred ca va avea o multitudine de butoane dupa tastatura dedicata jocului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand va aparea exact? Cred ca va avea o multitudine de butoane dupa tastatura dedicata jocului.

 

 

 

Assassin's Creed: Revelations este aşteptat in luna noiembrie a acestui an, fiind anunţat pentru Xbox 360, PlayStation 3 şi PC. Cel mai probabil insă, versiunea de PC va fi amanată pană ?n primăvara anului viitor.

Cred ca la sfarsitul lunii noiembrie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iata si primul Teaser oficial, trailerul final pentru acest joc se va lansa pe 6 iunie. Deja nu mai am rabdare! :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deabia astept sa apara :damnmw:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce tare este, abia astept sa apara mai ales ca atunci cand o sa apara o sa-mi schimb si eu pc-ul si o sa-l pot juca cu setarile la maxim :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMG. Superb trailer-ul. Abia astept sa apara jocul asta, cred ca va fi cel mai interesant dintre toate.

 

@ HD Trailer.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow astea care fac assasin creed scot noutati ca pe banda rulanta dupa ala asasin brot acm vine si asta orcum din trailer e excelent

Share this post


Link to post
Share on other sites

HD Trailer.

 

Fac o mica paranteza, dar sa mori de nu zici ca asta e un film.

Cat de real si cat de bine lucrata este grafica ... iti da impresia ca e un film acest joc. Nemaipomenit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duamne ... sunt fan Assasins Creed toate au fost foarte tari si le-am asteptat cu sufletul la gura....dar cand am vazut trailerul asta de la Revelations....nu mai am cuvinte pur si simplu:| . Hai cu jocu mai repede :X . Dabia astept.Sper sa nu-l mai amane cum a facut cu Brotherhood.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abia astept sa il joc dar inca nu a aparut!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Un nou video de promovare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum am vazut traileru e mai rau decat tarzan :)), nu imi va merge jocul, cerinte prea mari :(( !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deabia astept sa apara ...E tare traileru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum, pe langa revelations mai scoat si un filmulet animat :O , aici trailerul:

De abia astept sa iasa jocul asta, pana cand iasa sper sa fac si un mic update la PC sa il pot juca in toata frumusetea lui :) , caci, dupa parerea mea, saga lui ezio e cea mai reusita saga de jocuri de pana acum... Doar GTA-urile ii fac competenta, iar in ce priveste storyline, n-am mai vazut o poveste care sa imi placa atat ca asta, e absolut perfecta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dabea astept sa apara :X ... Tre sa fii disperat de zuma ca sa nu-l joci :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum asteptam sa apara.Merita toate asteptarile!

Un joc care ma impresioneaza foarte mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum asteptam sa apara.Merita toate asteptarile!

Un joc care ma impresioneaza foarte mult.

Cerinte de sistem ceva aveti ? :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Assassins Creed: Revelations System Requirements:

 

Intel CPU - Core 2 Duo E7300 2.66GHz

AMD CPU - Athlon II X2 255

Nvidia GFX Card - GeForce GTS 250

ATI GFX Card - Radeon HD 5670 512MB

RAM (Memory) - 4 GB

Hard Disk Space - 12 GB

Direct X - 9

 

De abia astept sa joc jocul asta si sper sa nu fie ultimul din serie, oricum am eu impresia ca nu va fii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...