Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Radu_Toretto

[News] Max Payne 3: Cerinte de sistem !

Recommended Posts

Max Payne 3: Cerinte de sistem !

 

393.jpeg

 

Max Payne 3, jocul celor de la RockStar Games, nu va avea nevoie de cerinte de sistem exagerate, un procesor dual-core mediu si o placa video entry-level fiind suficiente.

 

Evident, anumite functii avansate vor fi disponibile pentru PC-urile cu pretentii, mai ales pentru cele care functioneaza sub sistemul de operare Windows 7, cu DirectX11.

 

Max Payne 3 PC Minimum System Requirements:

 

OS: Windows 7 32/64 Service Pack 1, Windows Vista 32/64 Service Pack 2, Windows XP 32/64 Service Pack 3

CPU: Intel Dual Core 2.4 GHZ / AMD Dual Core 2.6 GHZ

RAM: 2GB RAM

Video Card: NVIDIA 8600 GT 512MB VRAM / Radeon HD 3400 512MB VRAM

Sound Card: 100% Direct X 9.0 compatible

HDD Space: 35 GB

Max Payne 3 Recommended System:

 

OS: Windows 7 32/64 Service Pack 1, Windows Vista 32/64 Service Pack 2, Windows XP 32/64 Service Pack 3

CPU: i7 3930K 6 Core x 3.06 GHZ / FX8150 8 Core x 3.6 GHZ

Video: NVIDIA GeForce GTX 680 2GB VRAM / Radeon HD 7970 3GB VRAM

RAM: 16 GB RAM

Sound: Direct X 9.0 compatible supporting Dolby Digital Live

HDD Space: 35 GB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa-l joci la cea mai mare calitate, fara sa-ti faca figuri, o sa trebuiasca sa dai bani grei pentru un sistem care sa-ti permita acest lucru. Cerintele sunt destul de modeste, dar cele recomandate sunt cam exagerate, parerea mea. Oricum, daca story-line-ul va fi frumos, mie unul n-o sa-mi prea pese de grafica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa-l joci la cea mai mare calitate, fara sa-ti faca figuri, o sa trebuiasca sa dai bani grei pentru un sistem care sa-ti permita acest lucru. Cerintele sunt destul de modeste, dar cele recomandate sunt cam exagerate, parerea mea. Oricum, daca story-line-ul va fi frumos, mie unul n-o sa-mi prea pese de grafica 4.gif

 

Nu trebuie bani grei. Eu am dat aproximativ 800 RON pe niste componente pentru PC cu care am putut rula Battlefield 3 la Ultra High. Nu cred ca Max Payne 3 are un engine care cere mai mult ca Frostbite 2.

 

@ Cat despre jocul in sine, il astept cu bratele deschise, era si timpul pentru continuarea povestii lui Max.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol...16 GB Ram la recomandat

Oricum fain joc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi se pare o nesimtire curata... Cum sa ceri un GTX 680 si un i7 3930K pentru a rula jocul la maxim?

 

Eu am dat aproximativ 800 RON pe niste componente pentru PC cu care am putut rula Battlefield 3 la Ultra High.

 

Asta fiindca este un joc bine configurat, daca era ca si GTA IV sigur nu-ti mai mergea atat bine. A da, mai este o chestie, am intalnit baieti care au jucat BF3 pe Ultra High in Single Player si cand au incercat si Multiplayer-ul nu puteau trece de Medium, so...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • La toate ma "incadrez" mai putin la ram ! Merita "testat".

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • La toate ma "incadrez" mai putin la ram ! Merita "testat".

O sa iti mearga si fara 16 GB RAM (este foarte exagerat, intradevar).

Eu cred ca daca ai un 8 GB RAM merge la High Settings. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mama 16 GB ram cere destule cerinte.. 13.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Destul de exagerate cerintele recomandate ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat Max Payne 2 si 3 ... cred ca osa il joc si pe asta,cred ca ii frumos si max payne 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat Max Payne 2 si 3 ... cred ca osa il joc si pe asta,cred ca ii frumos si max payne 3.

 

Ai jucat Max Payne 2 si 3 si asta nou aparut e 3 ; ( cred ca ii frumos si max payne 3 ) nu ai zis tu ca l-ai jucat ?

 

@ Eu cred ca sunt foarte mari cerintele , abea 5% daca indeplinesc ce trebuie , 35GB HDD si eu am 40 de tot , 16 GB Ram si eu am 512 MB , oricum , jocul arata foarte bine si are o grafica excelente , cred ca se merita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GTX 680 , 2 GB ? [ 2.631,23 RON ]

16 GB RAM ? [ 466,26 RON ]

i7 ? [ 1.364,69 RON ]

35 GB Space on hard ?

Exagerat de mult !

insa cerintele minime par ca unele pentru un joc aparut cu 3 ani in urma.

Cred ca acest joc va avea mai multe nivele la setari pentru toate felurile de calculator si se va putea bucura de el oricine are un calculator nou de 1-2 ani.

 

Asta e motivul pentru care calculatorul trebuie inlocuit cu o consola XBOX sau PS3

La asa preturi pentru asa specificatii... :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

RAM: 16 GB RAM

HDD Space: 35 GB

 

Poftim?

Jocuri mult mai mari si mai complexe, precum Assassin's Creed Revelations si Skyrim, au avut cerinte mult mai reduse. Chiar sunt curios de ce e in stare jocul asta daca cere atat, ar trebui sa se vada cel putin HD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e motivul pentru care calculatorul trebuie inlocuit cu o consola XBOX sau PS3

 

Aici gresesti, ok... te tine un XBOX/PS3 3-6 ani insa daca stai sa te gandesti la grafica? Grafica de pe PC-uri este cu muult peste cea de pe console fiindca componente noi apar la fiecare 6 luni - 1 an... Asta daca ne referim la gaming, daca e sa luam ce poti face cu PC-ul (poti vizualiza filme, te poti juca, poti umbla pe internet, poti asculta muzica s.a) PC-ul va castiga detasat.

Poftim?

Jocuri mult mai mari si mai complexe, precum Assassin's Creed Revelations si Skyrim, au avut cerinte mult mai reduse. Chiar sunt curios de ce e in stare jocul asta daca cere atat, ar trebui sa se vada cel putin HD.

 

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cerintele recomandate sunt cu muuuult peste limitele normale ( Dupa cum a zis kawasaki , acest joc nu are cum sa "manance" mai multe resurse ca Battlefield 3 ) Cred ca cerintele recomandate (normale/corecte) sunt de 4/6 GB Ram si o placa video ATI 6850+ (1gb x256) sau GTX 560+ (Gtx 560 Ti ) iar in legatura cu procesorul , cred ca daca la minime au pus un dual core la recomandate ar fi un i5 2500K / AMD Quad core

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici gresesti, ok... te tine un XBOX/PS3 3-6 ani insa daca stai sa te gandesti la grafica? Grafica de pe PC-uri este cu muult peste cea de pe console fiindca componente noi apar la fiecare 6 luni - 1 an... Asta daca ne referim la gaming, daca e sa luam ce poti face cu PC-ul (poti vizualiza filme, te poti juca, poti umbla pe internet, poti asculta muzica s.a) PC-ul va castiga detasat.

 

 

+1

Bine inteles. eu ma refer strict la gaming.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am jucat Max Payne 2 si 3 ... cred ca osa il joc si pe asta,cred ca ii frumos si max payne 3.

 

De ce minti ma ? :)) Ai postat doar ca sa te afli in treaba .

 

@ Cred ca o sa fie ceva de capu lui si la urma urmei face parte din seria Max Payne .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Am jucat Max Payne 2 si 3 ... cred ca osa il joc si pe asta,cred ca ii frumos si max payne 3.

 

Da am gresit am vrut sa scriu Max Payne 2 si 1 .... Imi cer scuze 1.gif

 

BuhuhuDrace - Vor mai dura ani sa-nveti limba romana? Ca sa-ti cresc cultura cred ca te pun la plug ... 106.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea iti mai pasa de cerinte cand iti aduci aminte de vechiul joc Max Payne pe care il jucai cand erai flacau, dai cat o fi pentru aceasta comoara si in plus ma mir ca s a tuns chel . o.O :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca a aparut si are 27.1 gb (descarcare filelist) desi spuneau ca apare pe 30 a aparut pe 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Norocos esti daca ai un PS3, daca nu, mai bine iti iei unul, ca te va costa mai mult PC-ul cu piese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am 16 GB ram, si merge la high tot , resolutie maxima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am reusit sa il termin in aproximativ 5 ore. Ce pot sa spun, un joc superb, m-a placut surprins la toate capitolele. Story-ul nu a fost deloc patat, asa cum credeam. Grafica de nota 10, mult diferita de predecesorul sau. S-a vazut evolutia.

 

Cat despre cerinte, nu va ghidati dupa cele postate mai sus. Eu l-am putut rula la toate pe High si Very High si nu am procesor Core i7, 3 GB RAM la placa video si 16 GB RAM 21.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...